STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Hoplomachus thunbergii


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 2 14 13 35 19 26



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Smreczyński S. 1906b, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Jordanów, I (DA10, Smreczyński S. 1954), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Śnieżnica (DA30, Smreczyński S. 1910b), Zawoja (CA90, Stobiecki S. 1915)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Jaszczurówka (DV25, Smreczyński S. 1906b), Olcza (DV26, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Czorsztyn, Zamek (DV57, Hebda G. et Ścibior R. 2016)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Objazda (XA35, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Pisz (EE54, Stichel W. 1960), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
(Wagner E. 1941a), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Enderlein G. 1908, Stichel W. 1933)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933, Stichel W. 1956)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda G. 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Lasowce (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1966a, Strawiński K. 1966c)

Sudety Wschodnie
Lipy k. Prudnika (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007), Masyw Śnieżnika, I (XR36, Scholz M.F.R. 1931), Zopowy (XR95, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda G. 2006), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931), Złotoryja (WS66, Scholz M.F.R. 1933)

Śląsk Górny
Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski A. et Kaszyca-Taszakowska N. 2019), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Kopieniec Wielki (DV25, Smreczyński S. 1954), Olczyska (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a, Chłond D. et Gorczyca J. 2004), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989), Ujazd, II (DA15, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1967), Pińczów (DA69, Herczek A. 1983, Herczek A. 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.