STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Legnotus picipes


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 2 3 12 5 22 22 13



Beskid Wschodni
Przemyśl, Winna Góra (FA21, Lis J.A. 1989a), Przemyśl, Wzniesienie (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Podobin (DV39, Smreczyński S. 1910b), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954)

Góry Świętokrzyskie
Łagów, II (EB02, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Tarnów, Góra Św. Marcina (EA03, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher F. 1913a), Brudzyń (XU65, Schumacher F. 1913b), Gorzewo (XU64, Schumacher F. 1913b), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 2010a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Srebrna Góra (XU66, Schumacher F. 1913b), Włoszanowo (XU64, Szulczewski A. 1913)

Pobrzeże Bałtyku
Chorzelin (VV57, Lis J.A. 1989a), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Lisi Jar (CF28, Smreczyński S. 1954), Lubin, II (VV66, Lis J.A. 1992), Łeba (XA66, Smreczyński S. 1954), Mostowe Błota (CF35, Stichel W. 1960), Orzechowo (XA25, Karl O. 1935), Półwysep Helski, I (CF46, Enderlein G. 1908), Rozewie (CF27, Smreczyński S. 1954), Steknica (XA66, Smreczyński S. 1954), Wielka Wieś (CF37, Smreczyński S. 1954), Wolin (VV67, Smreczyński S. 1954)

Podlasie
Grzędy (FE24, Kocorek A. 1996)

Pojezierze Mazurskie
Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Recz (WV30, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. 1938), Stary Przylep (VU99, Kocorek A. 1996), Szczecin (VV71, Lis J.A. 1989a)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Strawiński K. 1966e), Czerlonka (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Komodzianka (FB21, Strawiński K. 1956a)

Śląsk Dolny
Biała Nyska (XR68, Lis B. et Lis J.A. 2009), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b, Hebda G. 2006), Legnica (WS87, Lis J.A. 1989a), Nieszkowice (XS19, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Skorochów (XR68, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1915), PK Góra św. Anny (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Hebda G. 2006), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b, Hebda G. 2006)

Śląsk
(Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Biały Kościół (DA15, Lis J.A. 1989a), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Wierzchowie (DA15, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984)

Wyżyna Małopolska
Chotel Czerwony (DA78, Kocorek A. 1996), Krzyżanowice (DA68, Kocorek A. 1996), Przedborski PK (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), rez. Murawy Dobromierskie (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009), Skotniki (DA78, Kocorek A. 1996), Winiary Zagojskie (DA78, Kocorek A. 1996)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.