START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Leptopterna dolabrata


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 4 10 6 11 7 37 58 156



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Kruhel Mały (FA21, Kotula 1890), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Nieznajowa (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Stare Bielsko (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Trzy Lipki (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Wapienica (CA51, Gierlasiński 2020), Buczkowice, I (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, rez. Kopce (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cięcina (CV69, Smreczyński 1954), Dolina Popradu (DV78, Smreczyński 1954), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Kicznia (DV59, Gierlasiński 2020), Koniaków, Koczy Zamek (CV59, Gierlasiński 2020), Koniaków (CV59, Gierlasiński 2020), Korbielów (CV89, Gierlasiński 2020), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Witrylak 1977), Lubomir (DA31, Gierlasiński 2020), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Meszna, I (CA61, Gierlasiński 2020), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Obidowa (DV28, Gierlasiński 2020), Ochotnica Górna, Jamne (DV48, Hebda et al. 2020a), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Rabka-Zdrój (DV29, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Sidzina (DV09, Gierlasiński 2020), Skoczów, Podgórze (CA41, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Strumień (CA33, Gierlasiński 2020), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020), Ślemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), rez. Litmierz (FV34, Gorczyca et al. 1989), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et al. 1989), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Ustjanowa (FV17, Cmoluchowa et Lechowski 1977), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Trzcianka, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
(Smreczyński 1954), rez. Skałki Rogoźnickie (DV27, Chłond et al. 2006), Zakopane (DV26, Łomnicki 1882, Smreczyński 1906b)

Nizina Mazowiecka
Dąbrowa, I (DC99, Bilewicz-Pawińska 1987a), Dziekanów Polski (DD80, Bilewicz-Pawińska 1987a), Klembów (ED20, Lechowski 1989), Konstancin-Jeziorna (EC07, Gierlasiński et al. 2019b), Łomianki (DC99, Bilewicz-Pawińska 1987a), Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Sochaczew (DC48, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska 1982, Bilewicz-Pawińska et Varis 1985, Bilewicz-Pawińska et al. 1987, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Mokotów, II (EC08, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski 1960, Obarski 1961)

Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1906b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Augustynka (WT18, Gierlasiński et al. 2019b), Baranowo, I (XU21, Burdajewicz 1993), Białe Błota (XU95, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Ogród Botaniczny (CD09, Soika et Łabanowski 2010), Chorzew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda et Rutkowski 2015), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Goszczanowiec (WU44, Gierlasiński et al. 2019b), Gościm, I (WU44, Gierlasiński et al. 2019b), Kosarzyn (VT86, Gierlasiński et al. 2019b), Krępa (WT36, Gierlasiński et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Leśna Góra (WT46, Gierlasiński et al. 2019b), Łopuchówko (XU42, Gierlasiński et al. 2020a), Pawłówek (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), rez. Łęgi koło Słubic, I (VT79, Gierlasiński et al. 2019b), Ruda (XU59, Gierlasiński et al. 2020a), Rzywno (XU97, Gierlasiński et al. 2020a), Sokołów (CD80, Obarski 1960), Strzelewo (XU89, Gierlasiński et al. 2020a), Swadzim (XU11, Korcz et al. 1993), Winnogóra (WU84, Korcz et al. 1993)

Pieniny
Jaworki (DV67, Gierlasiński et al. 2020a), Pieniny (DV57, Smreczyński 1954, Taszakowski et Pasińska 2017), Trzy Korony (DV57, Smreczyński 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Bałamątek (XA35, Gierlasiński et al. 2018b), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdańsk, Niedźwiednik (CF42, Gierlasiński et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Półwysep Helski, I (CF46, Brischke 1888, Stichel 1960), Rekowo Górne, Puszcza Darżlubska (CF25, Gierlasiński et al. 2020a), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003), Stegna (CF72, Stichel 1960), Wodnica (XA24, Gierlasiński et al. 2018b)

Podlasie
Biała Podlaska (FC46, Cmoluchowa et al. 1981), Chodów (EC88, Cmoluchowa et al. 1981), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Łapy (FD27, Cmoluchowa et al. 1981), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966), Siedlce, Sekuła (EC87, Cmoluchowa et al. 1981), Ujrzanów (EC87, Cmoluchowa et al. 1981), Układek (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Wilamowskie (FE01, Lis J.A. et al. 1995), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Zaliwie (EC79, Cmoluchowa et al. 1981)

Pojezierze Mazurskie
Grabówko (DE71, Gierlasiński et al. 2020a), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d), Robaczewo (DE61, Gierlasiński et al. 2020a), Wałpusz (EE03, Gierlasiński et al. 2020a), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901, Stichel 1960, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), Słupsk (XA33, Karl 1935), Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Smreczyński 1954, Strawiński 1956b, Hebda 2011), Pogorzelce (FD94, Gutowski 1993), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Rogoźno (FA69, Tenenbaum 1921), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Szarowola (FA69, Tenenbaum 1921), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Wieprzowe Jezioro (FA79, Tenenbaum 1921), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Międzygórze (XR26, Gierlasiński 2017b), Międzylesie, II (XR15, Lanzke et Polentz 1942), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Podzamek (XR28, Gierlasiński 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda et Lis B. 2007), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński 2016b), Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854), Kamienna Góra (WS72, Teicher 1893), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński 2016b), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Dolny
Brzezina (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Gogolin (BA89, Hebda 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Sośnica (XS25, Assmann 1854), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski 2009), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Czaple Wolne (BB95, Hanus et Lis B. 2014), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Jełowa (BB93, Cieśliczka et Lis B. 2015), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński et al. 2019b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus et Lis B. 2014), Ligota Dolna, II (BA99, Lis J.A. 1989b), Łosień (CA87, Klimaszewski et al. 1980b), Markotów Duży (BB95, Hanus et Lis B. 2014), Mikołów, Śląski Ogród Botaniczny (CA46, Gierlasiński et al. 2020a), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Oleszka (BA99, Hebda 2006), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003, Burski et Herczek 2008), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica 2016, Obrzut et al. 2020), Zakrzów, I (BA97, Obarski 1960, Obarski 1961)

Śląsk
(Weigel 1806, Schilling 1846, Scholz 1931, Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki 1870a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Mydlniki (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Dolina Zachwytu (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzystanka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Smreczyński 1954, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Krukowskiego (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Wernyhory (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Węgielnik (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN (DA16, Chłond et Gorczyca 2006, Chłond et Gorczyca 2008), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Rabsztyn (CA97, Gierlasiński et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Płotycze (FB89, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Poleski PN (FC50, Piotrowski 1994), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Wrotków (FB07, Buczek 1956), Zemborzyce (FB07, Buczek 1956, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Konstantynów Łódzki (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek 1983, Herczek 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Siekierka Stara, Dolina Zwoleńki (EB48, Hebda et al. 2020a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Stradów (DA68, Gierlasiński et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malin (XS47, Assmann 1854), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Assmann 1854, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.