START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Liocoris tripustulatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 8 10 12 15 28 29 137
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Jaśliska (EV57, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lisów (EA21, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Tarnawka (EA93, Bury 2020)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Mikuszowice (CA61, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Wapienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Dębowiec, II (CA32, Gierlasiński 2020), Dobczyce (DA32, Smreczyński 1906b), Kamionka Wielka (DV89, Gierlasiński 2020), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Kicznia (DV59, Gierlasiński 2020), Koniaków, Koczy Zamek (CV59, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886), Masyw Równicy (CA40, Gierlasiński 2020), Masyw Wielkiej Raczy (CV57, Gierlasiński 2020), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Żabnica (CV69, Gierlasiński 2020)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Lesko (EV97, Gorczyca et Herczek 1988), Mchawa (EV96, Cmoluchowa et Lechowski 1977), Przysłup (FV04, Cmoluchowa et Lechowski 1977), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz 1997), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski 1960)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), Brody, I (WT26, Gierlasiński et al. 2019b), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda et Rutkowski 2018), Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda et Rutkowski 2015), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Gościm, I (WU44, Gierlasiński et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Ludwikowo (XT28, Szulczewski 1947), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Ochla, I (WT34, Gierlasiński et al. 2019b), Ochla, II (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Korcz 1967, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 1976a, Korcz 1976b), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz 1970), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Łęgi koło Słubic, I (VT79, Gierlasiński et al. 2019b), Strykowo (XT18, Obarski 1961, Studziński et Małachowska 1973), Tarnowo (XU35, Gierlasiński et al. 2019b), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Wysogotowo (XU20, Studziński et Małachowska 1973), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Niedzica (DV47, Smreczyński 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Chrząszczewska Wyspa (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Sianożęty (WA40, Gierlasiński et al. 2018b), Słowiński PN, VII (XA35, Korcz 2003), Strzelinko (XA24, Karl 1935), Wodnica (XA24, Gierlasiński et al. 2018b), Zastań (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Jezioro Nidzkie (EE33, Chłond et al. 2007), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Radzikowo (XA31, Karl 1935), Recz (WV30, Karl 1935), Słupsk (XA33, Karl 1935), Widuchowa (VU58, Wagner 1941a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Lądek Zdrój, I (XR38, Gierlasiński 2017b), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Nowa Morawa (XR36, Gierlasiński 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Podzamek (XR28, Gierlasiński 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda et Lis B. 2007), Sienna (XR36, Gierlasiński 2017b), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński 2017b), Tylna Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński 2016b), Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Jawor (WS85, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński 2016b), Wałbrzych, Piaskowa Góra (WS82, Assmann 1854), Zieleniec, I (XR08, Gierlasiński 2016b)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a, Gierlasiński et al. 2019b), Głębocko (XS71, Gierlasiński et al. 2019b), Gracze (XS81, Gierlasiński et al. 2019b), Legnica (WS87, Scholz 1931), Nowa Wieś Wrocławska (XS35, Assmann 1854), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Środa Śląska (XS16, Polentz 1943), Wrocław, Gajowice (XS46, Assmann 1854), Złotoryja (WS66, Scholz 1931, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński et al. 2019b), Libiąż (CA75, Stobiecki 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Oleszka (BA99, Hebda 2006), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003, Burski et Herczek 2008), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

Śląsk
(Scholtz 1847, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Dąbie (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Góra Chełmowa (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Sucze (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann 1854, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.