STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Liocoris tripustulatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 6 10 12 14 28 29 87



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Jaśliska (EV57, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lisów (EA21, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Dobczyce (DA32, Smreczyński S. 1906b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Lesko (EV97, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Mchawa (EV96, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977), Przysłup (FV04, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski J. 1960)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński G. et al. 2019b), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski A. 1913), Brody (WT26, Gierlasiński G. et al. 2019b), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda G. et Rutkowski T. 2015), Gościm, I (WU44, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Mutowo (XU03, Korcz A. 1993), Ochla, I (WT34, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ochla, II (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1967, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Korcz A. 1976a, Korcz A. 1976b), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz A. 1970), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Łęgi koło Słubic, I (VT79, Gierlasiński G. et al. 2019b), Strykowo (XT18, Obarski J. 1961, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Tarnowo (XU35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Trzebaw (XT29, Korcz A. 1970), Wysogotowo (XU20, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Niedzica (DV47, Smreczyński S. 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Chrząszczewska Wyspa (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Sianożęty (WA40, Gierlasiński G. et al. 2018b), Słowiński PN, VII (XA35, Korcz A. 2003), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935), Wodnica (XA24, Gierlasiński G. et al. 2018b), Zastań (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Jezioro Nidzkie (EE33, Chłond D. et al. 2007), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995), Radzikowo (XA31, Karl O. 1935), Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Widuchowa (VU58, Wagner E. 1941a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Lądek Zdrój, I (XR38, Gierlasiński G. 2017b), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007), Nowa Morawa (XR36, Gierlasiński G. 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Podzamek (XR28, Gierlasiński G. 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda G. et Lis B. 2007), Sienna (XR36, Gierlasiński G. 2017b), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Tylna Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Zieleniec, I (XR08, Gierlasiński G. 2016b)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a, Gierlasiński G. et al. 2019b), Głębocko (XS71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Gracze (XS81, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński G. et al. 2019b), Środa Śląska (XS16, Polentz G. 1943), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854), Złotoryja (WS66, Scholz M.F.R. 1931, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Oleszka (BA99, Hebda G. 2006), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski M. 2003, Burski M. et Herczek A. 2008), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

Śląsk
(Scholtz H. 1847, Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca J. 1994a), Dąbie (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Góra Chełmowa (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Sucze (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989), Zabierzów (DA15, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann A. 1854, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.