STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Lopus decolor


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 3 3 11 12 36 17 35



Beskid Wschodni
Blechnarka (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ostrusza (EA01, Smreczyński S. 1954), Ożenna (EV37, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Buczkowice (CA51, Lis B. et Dubiel G. 2013), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Śnieżnica (DA30, Smreczyński S. 1910b), Żegiestów (DV87, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher F. 1913b), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Łopuchowo (XU43, Kasprowicz A. 1963), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz A. 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Mrzezino (CF35, Enderlein G. 1908), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Tupadły (CF27, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Mazurskie
(Stichel W. 1960), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
(Wagner E. 1941a), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933, Stichel W. 1956)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda G. 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Trojan P. et al. 1994, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
Podlesie (FB22, Tenenbaum S. 1921), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Środa Śląska (XS16, Polentz G. 1944), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Smreczyński S. 1954), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski M. 2003), Żyglinek (CA59, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Kopieniec Wielki (DV25, Smreczyński S. 1954), Olczyska (DV25, Smreczyński S. 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Strawiński K. 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936), Lubania (DC72, Smreczyński S. 1954), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.