START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Lopus decolor


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 14 5 13 17 36 17 49



Beskid Wschodni
Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ostrusza (EA01, Smreczyński 1954), Ożenna (EV37, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Buczkowice, I (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Koszarawa (CA90, Gierlasiński 2020), Lubomir (DA31, Gierlasiński 2020), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020), Meszna, I (CA61, Gierlasiński 2020), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Młada Hora (CV67, Gierlasiński 2020), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Ślemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020), Śnieżnica (DA30, Smreczyński 1910b), Żegiestów (DV87, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Teresin (DC58, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher 1913b), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Łopuchowo (XU43, Kasprowicz 1963), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Mrzezino (CF35, Enderlein 1908), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Tupadły (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
(Stichel 1960), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d), Robaczewo (DE61, Gierlasiński et al. 2020a), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
(Wagner 1941a), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), Słupsk (XA33, Karl 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933, Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Trojan et al. 1994, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Podlesie, I (FB22, Tenenbaum 1921), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1964a, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński 2017b), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński 2017b), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Góra Sołtys (WS62, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Stanisławów, Rosocha (WS75, Scholz 1931), Zachełmie, Chojnik (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Assmann 1854, Scholz 1931), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Pątnów Legnicki, Sarnik (WS87, Scholz 1931), Raszowa Mała (WS88, Scholz 1931), Sośnica (XS25, Assmann 1854), Środa Śląska (XS16, Polentz 1944), Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Sępolno (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Sołtysowice (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Szczytniki (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Widawa (XS47, Assmann 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Smreczyński 1954), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus et Lis B. 2014), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Żyglinek (CA59, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Kopieniec Wielki (DV25, Smreczyński 1954), Olczyska (DV25, Smreczyński 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Lubania (DC72, Smreczyński 1954), Pińczów (DA69, Herczek 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann 1854), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.