STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Lygus gemellatus




Beskid Zachodni
Gorce (DV39, Smreczyński S. 1910b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Skierniewice (DC45, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968, Kołosowski S. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, I (EC08, Kerzhner I.A. 1984, Gorczyca J. 1994c, Hałka-Wojciechowicz E. 1996, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1961a, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gorzewo (XU64, Szulczewski A. 1913, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Klęka (XT67, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Plewiska (XU20, Korcz A. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Poznań, I (XU30, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Korcz A. 1976a, Korcz A. 1976b, Korcz A. 1984a, Korcz A. 1984b, Korcz A. 1984c, Korcz A. 1985, Korcz A. 1986, Baranowski T. et al. 1988, Wilkaniec B. et Borowiak B. 1996, Dankowska E. et Nawrot I. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Raciborów (CC98, Korcz A. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Swadzim (XU11, Korcz A. et al. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Swarzędz, II (XU40, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szamotuły (XU03, Korcz A. 1993), Śrem (XT37, Korcz A. 1976a, Korcz A. 1976b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Winna Góra (XT68, Korcz A. et Paradowska R. 2000), Winnogóra (WU84, Korcz A. et al. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pieniny
Kotłowy Potok (DV57, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kluki (XA56, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Smołdzino (XA45, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wolin (VV67, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wolin, Nowa Wieś (VV78, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łuków (EC95, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Radzyń (FC13, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Czerwone Bagno (FE13, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1961c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a), Suwałki (FE29, Kerzhner I.A. 1984, Gorczyca J. 1994c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tomaszkowo (DE65, Kordan B. et Ciepielewska D. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Pomorskie
Cisiny (CE03, Kosicki S. 1958), Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Wierzchlas (CE02, Kosicki S. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1959b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tomaszów Lubelski (FA79, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński K. 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1966a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Dolny
Kamień Śląski (BB90, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a, Kania C. et al. 1976b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski D. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wrocław, I (XS46, Schilling P.S. 1837, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Gorczyca J. 1994c, Kerzhner I.A. et Josifov M. 1999, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Górny
Krasków (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Strzemieszyce (CA87, Burski M. et Herczek A. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Chełm (FB76, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1976a, Ziarkiewicz T. 1976b), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hrubieszów (GB03, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krasnystaw (FB55, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lubartów (FC10, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lublin, I (FB07, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Puławy (EB69, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zemborzyce (FB07, Ziarkiewicz T. 1951, Cmoluchowa A. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wzgórza Trzebnickie
Skarszyn (XS58, Assmann A. 1854, Gorczyca J. et Wolski A. 2011),


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018.