START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Lygus gemellatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 4 2 2 50 26 43



Beskid Zachodni
Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968, Kołosowski 2007), Strumiany (DC67, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Kerzhner 1984, Gorczyca 1994c, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1961a, Bilewicz-Pawińska 1965), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Pustynia (EA34, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo, I (XU21, Burdajewicz 1993), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska et Wawrzyniak 2005), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Głogowiec (CC98, Korcz 2001), Gorzewo (XU64, Szulczewski 1913), Klęka (XT67, Studziński et Małachowska 1973), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Plewiska (XU20, Korcz 2001), Poznań, I (XU30, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 1976a, Korcz 1976b, Korcz 1984a, Korcz 1984b, Korcz 1984c, Korcz 1985, Korcz 1986, Baranowski et al. 1988, Wilkaniec et Borowiak 1996, Dankowska et Nawrot 2004), Poznań, Ogrody (XU20, Burdajewicz 1989), Raciborów (CC98, Korcz 2001), Swadzim (XU11, Korcz et al. 1993), Swarzędz, II (XU40, Studziński et Małachowska 1973), Śrem (XT37, Korcz 1976a, Korcz 1976b), Toruń, Krowieniec (CD37, Gierlasiński et al. 2020a), Turew (XT27, Trojan 1989), Winna Góra (XT68, Korcz et Paradowska 2000), Winnogóra (WU84, Korcz et al. 1993), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Kotłowy Potok (DV57, Gorczyca et Wolski 2011)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Kluki (XA56, Korcz 2003), Smołdzino (XA45, Korcz 2003), Wolin, Nowa Wieś (VV78, Smreczyński 1954)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Łuków (EC95, Strawiński 1955a), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966), Radzyń (FC13, Strawiński 1955a), rez. Czerwone Bagno, I (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), Suwałki (FE29, Kerzhner 1984, Gorczyca 1994c), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Tomaszkowo (DE65, Kordan et Ciepielewska 2001), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Cisiny (CE13, Kosicki 1958), Goleniów (VV83, Wagner 1941a), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Wieżyca (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Susiec (FA58, Strawiński 1956a, Strawiński 1959b), Tomaszów Lubelski (FA79, Strawiński 1955a), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1966a)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania et al. 1976a, Kania et al. 1976b), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski 2009), Wrocław, I (XS46, Schilling 1837, Scholtz 1847, Assmann 1854, Gorczyca 1994c), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Krasków (CB05, Hanus et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus et Lis B. 2014), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Strzemieszyce (CA87, Burski et Herczek 2008), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk
(Scholz 1931, Stichel 1956)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Chełm (FB76, Strawiński 1955a), Felin (FB17, Ziarkiewicz 1976a, Ziarkiewicz 1976b), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Hrubieszów (GB03, Strawiński 1955a), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krasnystaw (FB55, Strawiński 1955a), Lubartów (FC10, Strawiński 1955a), Lublin, I (FB07, Strawiński 1955a), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), Puławy (EB69, Strawiński 1955a), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Strawiński 1957b, Ziarkiewicz 1958), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zemborzyce (FB07, Ziarkiewicz 1951, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Kowalczyk 1996), Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Wełecz (DA79, Gierlasiński et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann 1854), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.