STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Lygus pratensis




Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953, Cmoluchowa A. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krosno (EA50, Cmoluchowa A. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sanok (EV89, Cmoluchowa A. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ustrzyki Dolne (FV17, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zarzecze (FA13, Nowicki M. 1868, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Kiss J. et Olasz K. 1907, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bystra (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013), Gorce (DV39, Smreczyński S. 1910b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Naściszowa (DV79, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bereżki (FV24, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lesko (EV97, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lutowiska (FV25, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pszczeliny (FV24, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Litmierz (FV34, Gorczyca J. et al. 1989, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stuposiany (FV24, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tarnawa Wyżnia (FV34, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et al. 1989, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ustrzyki Górne, I (FV24, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wołosate (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865, Smreczyński S. 1906b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Podgórze (DB94, Strawiński K. 1962a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Kotlina Nowotarska
rez. Bór nad Czerwonem (DV37, Gorczyca J. et al. 1989, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Mazowiecka
(Strawiński K. 1939, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Borowina (EC60, Strawiński K. 1963), Chylice (EC06, Lechowski L. 1989b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Dziekanów Leśny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1964, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gołotczyzna (DD74, Bilewicz-Pawińska T. 1976a, Bilewicz-Pawińska T. 1976b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jadwisin (ED41, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Klembów (ED20, Lechowski L. 1989b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska T. 1964, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Bilewicz-Pawińska T. 1967, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Miedniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Prusy (DC33, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rogów (DC24, Wiąckowski S. 1957), Skierniewice (DC45, Ruszkowski J.W. 1933, Strawiński K. 1936, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska T. 1958, Bilewicz-Pawińska T. 1982, Bilewicz-Pawińska T. et Varis A.L. 1985, Hałka-Wojciechowicz E. 1996, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1959, Bilewicz-Pawińska T. 1961a, Bilewicz-Pawińska T. 1964, Bilewicz-Pawińska T. 1965, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zbroszki (DD93, Lechowski L. 1989b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zielona Góra k. Łodzi (DC02, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Sandomierska
Biłgoraj (FB20, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kidałowice (FA23, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski A. 1913, Strawiński K. 1939, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bobrowa Droga k. Dąbroszyn (VU82, Hebda G. et Rutkowski T. 2015), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2005, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chocz (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018), Chodów k. Kutna (CC69, Szwejda J. 1978, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dęby Szlacheckie (CC39, Miczyńska Z. et al. 1961, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Strawiński K. 1966b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gniezno (XU72, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018), Inowrocław (CD15, Obarski J. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Klęka (XT67, Obarski J. 1960, Miczyńska Z. et al. 1961, Obarski J. 1961, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kopyść (CC61, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kościan (XT17, Węgorek W. et Wilniusz Z. 1959, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kromolin (CC52, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018), Minikowo (XU89, Wrzesińska D. 2007), Mochełek (XU99, Wrzesińska D. 2007), Papowo Toruńskie (CD48, Cmoluch Z. 1960), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018), Plewiska (XU20, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Poznań, I (XU30, Ruszkowski J.W. 1933, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Baranowski T. 1976, Korcz A. 1984b, Korcz A. 1984c, Korcz A. 1985, Korcz A. 1986, Baranowski T. et al. 1988, Wilkaniec B. et Borowiak B. 1996, Dankowska E. et Nawrot I. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sokołów (CD80, Obarski J. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stara Kaźmierka (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018), Strykowo (XT18, Miczyńska Z. et al. 1961, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Swarzędz, II (XU40, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szadek (CC14, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szamotuły (XU03, Korcz A. 1993), Śrem (XT37, Korcz A. 1976a, Korcz A. 1976b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Toruń (CD37, Ruszkowski J.W. 1933, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski A. et Pasińska A. 2017), Podłazice (DV57, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pobrzeże Bałtyku
Boleniec (XA56, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Braniewo (DF22, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chrząszczewko (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ciemińskie Błota (XA55, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czerwona Szopa (XA46, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czołpińskie Wydmy (XA46, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dołgie Małe (XA36, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gardno (XA35, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gdańsk (CF42, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Góry Sowie (XA46, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kluki (XA56, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Półwysep Helski, I (CF46, Brischke C.G.A. 1888, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Klukowe Buki (XA46, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rowy (XA35, Korcz A. 2003, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stegna (CF72, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świętouść (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Podlasie
Biała Podlaska (FC46, Strawiński K. 1955a, Cmoluchowa A. et al. 1981, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chodów (EC88, Cmoluchowa A. et al. 1981, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolistowo Stare (FE23, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łapy (FD27, Cmoluchowa A. et al. 1981, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łuków (EC95, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Radzyń (FC13, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Siedlce, Sekuła (EC87, Cmoluchowa A. et al. 1981, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ujrzanów (EC87, Cmoluchowa A. et al. 1981, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Włodawa (FC71, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zaliwie (EC79, Cmoluchowa A. et al. 1981, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Mazurskie
Bartoszyce (DF81, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Biskupiec (DE96, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Działdowo (DD49, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Giżycko (EE58, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gołdap (EF82, Stichel W. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Górowo (DE97, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Iława (DE35, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kętrzyn (EE29, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lidzbark (DE20, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łężany (EE07, Ciepielewska D. et Kordan B. 1990, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Morąg (DE37, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nidzica (DE61, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nowe Miasto (Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski M. 1961b, Mikołajski M. 1961c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ostróda (DE35, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pasłęk (DE19, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a), Szczytno (DE93, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tomaszkowo (DE65, Kordan B. et Ciepielewska D. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Węgorzewo (EF40, Mikołajski M. 1961b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Pojezierze Pomorskie
(Strawiński K. 1939, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Babi Dół (CF22, Grenzenberg M. 1896), Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Stichel W. 1960, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Cisiny (CE03, Kosicki S. 1958), Dobrcz (CE00, Wrzesińska D. et al. 2013), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kartuzy (CF12, Grenzenberg M. 1896), Klosnowo (XV75, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938, Lis B. 2010a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Wierzchlas (CE02, Kosicki S. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Stichel W. 1933, Karl O. 1935, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1933, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN (FD94, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1936, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bliżów (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hosznia Ordynacka (FB22, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Józefów (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kawęczynek (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kąty (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Majdan Kasztelański (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Nart (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński K. 1966c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stoki (FB40, Strawiński K. 1956a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stokowa Góra (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b, Strawiński K. 1966b, Lechowski L. 1997, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szewnia Dolna (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szperówka (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tomaszów Lubelski (FA79, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Uroczysko Muraczewski (FA78, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński K. 1959b), Zamość (FB52, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1966a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, II (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda G. et Lis B. 2007), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Kłodzko (XR18, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011, Gierlasiński G. 2016b), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nowa Morawa (XR36, Gierlasiński G. 2017b), Podzamek (XR28, Gierlasiński G. 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Przednia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Rozumice (YR14, Hebda G. et Kocorek A. 2012), Sienna (XR36, Gierlasiński G. 2017b), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Szalejów Górny (XR18, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Średnia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tylna Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Mszary Izerskie (WS23, Gorczyca J. et al. 1989, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zieleniec, I (XR08, Gierlasiński G. 2016b)

Śląsk Dolny
Bolków (WS74, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018), Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Gogolin (BA89, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kamień Śląski (BB90, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a, Kania C. et al. 1976b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski D. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1915, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bogacica (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czaple Wolne (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jełowa (BB93, Cieśliczka A. et Lis B. 2015), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krasków (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Potępa (CB30, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski M. 2003, Burski M. et Herczek A. 2008, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Większyce (BA98, Schubert K. 1934, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica A. 2016), Zakrzów, I (BA97, Obarski J. 1960, Obarski J. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Stichel W. 1933, Lanzke A. et Polentz G. 1942, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dolina Pięciu Stawów (DV25, Lis B. et al. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hala Gąsienicowa (DV25, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tatry (DV25, Nowicki M. 1867, Nowicki M. 1868, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bukówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Chełmowa Góra, I (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Dolina Zachwytu (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Galeria Rzeźby (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki S. 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Stobiecki S. 1915), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Kraków, Mydlniki (DA24, Stobiecki S. 1915), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Młyn Krzemienia (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Młyn Krzystanka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Mogilany (DA23, Nowicki M. 1868, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ojcowski PN (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2004, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a, Chłond D. et Gorczyca J. 2004, Chłond D. et Gorczyca J. 2009, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Rudawa (DA05, Stobiecki S. 1915, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Skała Cygańska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Golanka (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała Krzyżowa (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
(Strawiński K. 1939, Strawiński K. 1950b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Abramowice (FB17, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bernatówka (FB08, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Chełm (FB76, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Dratów (FB39, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1962, Ziarkiewicz T. 1976a, Ziarkiewicz T. 1976b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Hrubieszów (GB03, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kazimierz Dolny (EB68, Strawiński K. 1948, Cmoluchowa A. 1964, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kijany (FB28, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Krasnystaw (FB55, Strawiński K. 1948, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kraśnik (EB84, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Liśnik (EB73, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lubartów (FC10, Strawiński K. 1955a, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lublin, I (FB07, Strawiński K. 1955a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1985, Anasiewicz A. et Winiarska W. 1995, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1966b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Motycz (EB97, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Nałęczów (EB88, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Niemce (FB19, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Okale (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Orchowiec (FB34, Strawiński K. 1966b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Płotycze (FB89, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Poleski PN (FC50, Piotrowski W. 1994, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pszczela Wola (FB06, Strawiński K. 1948, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Puławy (EB69, Strawiński K. 1955a, Strawiński K. 1958b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Szczekarków (FC10, Miczyńska Z. et al. 1961, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Turka (FB18, Lechowski L. 1984, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1955b, Strawiński K. 1956c, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958, Strawiński K. 1966b, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Buczek D. 1956, Cmoluchowa A. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zemborzyce (FB07, Strawiński K. 1948, Ziarkiewicz T. 1951, Buczek D. 1956, Cmoluchowa A. 1958, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Wyżyna Małopolska
Byczów (DA68, Taszakowski A. et al. 2016), Gałkówek (DC13, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1962, Karczewski J. 1967), Konewka (DC31, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Leszczyny (DB87, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Łódź (CC93, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Meszcze (DB19, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis B. 2012), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Tuszyn (CC91, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Wąworków (EB32, Strawiński K. 1936, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Zagórzyce (DA68, Taszakowski A. et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Głębowice (XT10, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Nieszkowice (XS19, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Pierusza (XS29, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Smogorzów Wielki (XS19, Hebda G. et Rutkowski T. 2013)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018.