STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Mecomma ambulans


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 3 8 14 26 17 14



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Cisiec (CV69, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1906a), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1906a, Smreczyński S. 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Zwardoń (CV58, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Żegiestów (DV87, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), rez. Litmierz (FV34, Gorczyca J. et al. 1989), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca J. et al. 1989), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry ¦więtokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński S. 1906a, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher F. 1913b), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Łopuchowo (XU43, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1986), Turew (XT27, Trojan P. 1989)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
D±bki (WA82, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Tupadły (CF27, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Szujecki A. 1983, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Stoki (FB40, Strawiński K. 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1966c)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, II (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Kłodzko (XR18, Scholz M.F.R. 1931), Masyw ¦nieżnika, I (XR36, Scholz M.F.R. 1931), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), ¦rednia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Karkonosze (WS53, Stichel W. 1923), Płoszczań (WS43, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Stara Rzeka (WT81, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Gostyń, II (CA45, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Łosień (CA87, Klimaszewski S.M. et al. 1980b), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005)

¦l±sk
(Reuter O.M. 1883, Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Ko¶cieliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Dolina Suchej Wody (DV25, Lis B. et al. 2004), Tatry (DV25, Horvath G. 1897, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), woj. lubelskie (Strawiński K. 1966d)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.