STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Megaloceroea recticornis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 7 2 10 5 16 35 72



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Góra Kuszmień (FV18, Smreczyński S. 1908a), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel G. 2013), Miłkowa (DA80, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Rytro (DV78, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński S. 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Zaskale (DV27, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Ogród Botaniczny (CD09, Soika G. et Łabanowski G. 2010), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954), Trzy Korony (DV57, Smreczyński S. 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Bałamątek (XA35, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Objazda (XA35, Gierlasiński G. et al. 2018b), Ustka, II (XA25, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995), Układek (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Stichel W. 1960), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a)

Prusy
(Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Smreczyński S. 1954), Pogorzelce (FD94, Gutowski J.M. 1993)

Sudety Wschodnie
Bielice (XR47, Gierlasiński G. 2017b), Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński G. 2017b)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854), Karkonosze (WS53, Stichel W. 1923), Szczawno Zdrój (WS82, Assmann A. 1854)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda G. 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Kamień Śląski (BB90, Hebda G. 2006), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski D. 2009), Wińsko (XT10, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Śląsk Górny
Czaple Wolne (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Las Murckowski (CA56, Herczek A. et Gorczyca J. 1994), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 1995, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Krasków (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Oleszka (BA99, Hebda G. 2006), Racibórz (CA05, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2006), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk
(Schilling P.S. 1846, Scholz M.F.R. 1931, Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca J. 1994a), Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dom Opieki Społecznej (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Rękawica (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Węgielnik (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a), Potok Złoty (CB81, Gorczyca J. 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989), Tenczynek (DA05, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Lublin, I (FB07, Smardzewska Z. 1983), woj. lubelskie (Strawiński K. 1966d)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), Stradów (DA68, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.