STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Megalocoleus molliculus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 5 3 3 10 29 23 16



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Otwock (EC27, Smreczyński S. 1954), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996)

Nizina Sandomierska
Bogumiłowice (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001), Gostynin (XT53, Korcz A. 2001), Plewiska (XU20, Korcz A. 2001), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963, Korcz A. 2001), Turew (XT27, Trojan P. 1989)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Cetniewo (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Lisi Jar (CF28, Smreczyński S. 1954), Rozewie (CF27, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Kolonia Krzecze (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), K±ty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Rebizanty (FA58, Strawiński K. 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a)

Sudety Zachodnie
(Assmann A. 1854), Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Kadłubiec (CA09, Hebda G. 2003), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 1995, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Strzemieszyce (CA87, Burski M. 2003), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Czarna Wie¶ (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Pr±dnik Czerwony (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Goł±b (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a)

Wzgórza Trzebnickie
Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.