START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Megalocoleus molliculus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
6 11 3 3 10 29 23 16



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996)

Nizina Sandomierska
Bogumiłowice (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogowiec (CC98, Korcz 2001), Gostynin (XT53, Korcz 2001), Plewiska (XU20, Korcz 2001), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963, Korcz 2001), Turew (XT27, Trojan 1989)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Cetniewo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Lisi Jar (CF28, Smreczyński 1954), Rozewie (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Kolonia Krzecze (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), K±ty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Rebizanty (FA58, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie-Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Legnica (WS87, Scholz 1931), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Pyszczyńska Góra (XS04, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Le¶nica (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Ołtaszyn (XS45, Assmann 1854), Wrocław, Sołtysowice (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz 1847, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Kadłubiec (CA09, Hebda 2003), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 1995, Gorczyca et Herczek 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Czarna Wie¶ (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Pr±dnik Czerwony (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Goł±b (EC60, Cmoluchowa 1971), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a)

Wzgórza Trzebnickie
Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.