STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Megalocoleus tanaceti


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 3 3 6 11 19 13 39



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lisów (EA21, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Wapienne (EV19, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1977)

Beskid Zachodni
Droginia (DA32, Smreczyński S. 1954), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Mszana Dolna (DA30, Smreczyński S. 1954), Wadowice (CA92, Strawiński K. 1936)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Skarpy ¦lesińskie (XU79, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Chłapowo (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Chrz±szczewko (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Chrz±szczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Sianożęty (WA40, Gierlasiński G. et al. 2018b), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Swarzewo (CF37, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Wielka Wie¶ (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz S. et Nowacka W. 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Widuchowa (VU58, Wagner E. 1941a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933, Stichel W. 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Lipy k. Prudnika (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński G. 2017b), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b)

¦l±sk Dolny
Kamień ¦l±ski (BB90, Hebda G. 2006), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Piekary ¦l±skie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), Tarnowskie Góry (CA49, Gorczyca J. 1991), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b)

¦l±sk
(Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Płaszów (DA34, Smreczyński S. 1954), Kraków, Pr±dnik Czerwony (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1906b), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, W±wóz Wawrzonowy Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004), Sławin (FB08, Ziarkiewicz T. 1957), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
rez. Miedzianka (DB53, Walczyk E. 2009)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Ro¶cisławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.