STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Megalonotus chiragra


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 8 11 37 17 37 22 28



Beskid Wschodni
Blechnarka (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Gładyszów (EV18, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński S. 1906b), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Słupia (DA41, Stobiecki S. 1915)

Galicja
(Łomnicki M. 1882)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Rogów (DC24, Wiąckowski S. 1957), Strumiany (DC67, Smreczyński S. 1954), Zbroszki (DD93, Lechowski L. 1989)

Nizina Sandomierska
Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915), Lipie (EA69, Stobiecki S. 1915), Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1906b), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Czyżkówko (XU99, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931), Gorzewo (XU64, Szulczewski A. 1913), Józefów, II (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963), Przedmoście (WT82, Scholz M.F.R. 1931), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954), Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński S. 1954), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Modlinek (XA14, Gierlasiński G. et al. 2018b), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Barwik (FE01, Lis J.A. et al. 1995), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski M. 1965a), Tomaszkowo (DE65, Mikołajski M. 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Reda (CF25, Smreczyński S. 1954), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. 1938), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1966e), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński K. 1966c), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholz M.F.R. 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wałbrzych, Piaskowa Góra (WS82, Assmann A. 1854)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz M.F.R. 1931), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz M.F.R. 1931), Pierusza (XS29, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Skarbimierz (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Stoszowice (XS20, Assmann A. 1854), Szczytniki nad Kaczawą (WS88, Scholz M.F.R. 1931), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wińsko (XT10, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocław, Karłowice (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholtz H. 1847), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz H. 1847), Wrocław, Szczytniki (XS46, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931), Zimna Woda (WS78, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Balin (CA85, Stobiecki S. 1915), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1915), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1915)

Tatry
Tatry (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b), Jerzmanowice (DA06, Smreczyński S. 1906b, Chłond D. et Gorczyca J. 2006), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Kopiec Krakusa (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Lasotnia (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Podgórze (DA24, Stobiecki S. 1915), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Przeginia Duchowna (DA04, Stobiecki S. 1915), Skawina (DA13, Smreczyński S. 1954), Tyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b), Zabierzów (DA15, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004), rez. Stawska Góra (FB67, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 1998), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Łysa Góra, II (EB51, Strawiński K. 1958a), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.