STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Microporus nigrita


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 4 16 11 6 17 23 29



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Odrzykoń (EA51, Lis J.A. 1989a), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Baniocha (EC16, Lis J.A. 1989a), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński G. et al. 2017), Kampinos (DC69, Lis J.A. 1989a), Podkowa Leśna (DC87, Lis J.A. 1989a), Struga, I (ED00, Smreczyński S. 1954), Warszawa, Radość (EC18, Lis J.A. 1989a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a), Zegrze (ED01, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Jamnica (EB60, Stobiecki S. 1915), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915), Smęgorzów (EA06, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Gierlasiński G. et al. 2019b), Dobra Nadzieja (XT94, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łokacz Wielki (WU65, Gierlasiński G. et al. 2019b), Niniew (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), PK Międzyrzecza Warty i Widawki (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Szynkielów (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Wierzonka (XU41, Lis J.A. 1989a), Zawisze (WT27, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zielona Góra, Chynów (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1960), Gdańsk, II (CF43, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Smreczyński S. 1954, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Stegna (CF72, Brischke C.G.A. 1891)

Podlasie
Goniądz (FE12, Hebda G. et Gutowski J. 2019)

Pojezierze Mazurskie
Grajewo (EE58, Lis J.A. 1989a), Jezioro Nidzkie (EE33, Chłond D. et al. 2007)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928, Wagner E. 1941a), Połchowo (WV33, Lis J.A. 1989a), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Hedicke H. et Michalk O. 1936), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a), Zamrzenica (XV92, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Puszcza Białowieska
Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a)

Sudety Zachodnie
Góra Zielonka (WS92, Schumacher F. 1912a)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Legnica (WS87, Lis J.A. 1989a), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pierusza (XS29, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Stroszowice (XU82, Gierlasiński G. et al. 2019b), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann A. 1854)

Śląsk Górny
Bycina (CA28, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Chrzanów (CA85, Stobiecki S. 1886), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), PK Góra św. Anny (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Wojciechów (CB14, Lis J.A. 1989a), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1989a), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

Śląsk
(Schilling P.S. 1844, Schumacher F. 1911b, Scholz M.F.R. 1931)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Będkowska (DA15, Lis B. et Lis J.A. 2009), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Kostrze (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Stobiecki S. 1886), Ogrodzieniec, I (CA98, Lis J.A. 1989a), Rząska (DA15, Stobiecki S. 1886), Skawina (DA13, Smreczyński S. 1954), Tenczynek (DA05, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Kruszyna (EB81, Lis B. et Lis J.A. 2009), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), PK Lasy Janowskie, Kruszyna (EB81, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Chotel Czerwony (DA78, Kocorek A. 1996), Przedborski PK, Rączki (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009), Rączki (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sobków (DB61, Lis J.A. 1989a), Szczerbaków, I (DA77, Lis J.A. 1989a)

Wzgórza Trzebnickie
Pasieka (XS38, Polentz G. 1944)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.