START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Nabis brevis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 26 2 30 13 113



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski 2012a, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Gładyszów (EV18, Taszakowski et Gorczyca 2018), Hoszów (FV17, Cmoluchowa et Lechowski 1977), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Jaśliska (EV57, Taszakowski et Gorczyca 2018), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lisów (EA21, Taszakowski et Gorczyca 2018), Nowy Żmigród (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Pacław (FV29, Gierlasiński et al. 2021d), Płowce (EV88, Gierlasiński et al. 2020e), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Smreczyński 1908a), Przemyśl (FA21, Masłowski et al. 2022), Rozdziele (EV19, Taszakowski et Gorczyca 2018), Sanok, Olchowce (EV88, Gierlasiński et al. 2020e), Wapowce (FA11, Bury et Mazepa 2022), Wysowa-Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Zalesie, III (FA21, Bury et al. 2021), Zdynia (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Smreczyński 1906b, Lis B. et al. 2002), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Trzy Lipki (CA52, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Brenna, II (CA50, Gierlasiński et al. 2020e), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, I (CA61, Lis B. et Dubiel 2013), Cieszyn, Błogocice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Krasna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Łąki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn (CA21, Gierlasiński et al. 2020e), Dobczyce (DA32, Smreczyński 1906b), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Gródek nad Dunajcem (DA81, Gierlasiński 2020), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915), Leszna Górna, Tuł (CA30, Gierlasiński et Fiedor 2021b), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Młada Hora (CV67, Gierlasiński 2020), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Ponice (DV29, Smreczyński 1906b), Skawica, Żurkowo (DA00, Hebda et al. 2020a), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Sól (CV58, Gierlasiński et al. 2020e), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Tomice, I (CA92, Stobiecki 1915)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Cisna (EV95, Cmoluchowa et Lechowski 1977), Lutowiska (FV25, Gierlasiński et al. 2021d), Mchawa (EV96, Cmoluchowa et Lechowski 1977), Przysłup (FV04, Cmoluchowa et Lechowski 1977)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski 1913), Dąbrówka, I (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Osowa Góra (XT29, Gierlasiński et al. 2022a), Poznań, Sołacz (XU21, Gierlasiński 2021), rez. Skarpy Ślesińskie (XU79, Gierlasiński et al. 2019b)

Pieniny
Jaworki (DV67, Gierlasiński et al. 2021d), Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017), Szczawnica (DV67, Smreczyński 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Darzowice (VV77, Gierlasiński et al. 2022b), Kazimierz (CF35, Gierlasiński et al. 2020a), Kołczewo (VV77, Gierlasiński et al. 2022b), Wisełka, II (VV78, Gierlasiński et al. 2022b), Żarnowiec, II (CF17, Gierlasiński et Rutkowski 2022)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski 1967), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c), Wołownia (FF20, Gierlasiński et al. 2021c)

Pojezierze Pomorskie
Borcz (CF21, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Grzybno Górne (CF12, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Ludwikówko (CF14, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Mezowo (CF22, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Ostrzyce (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Prokowo (CF12, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Ręboszewo (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Sławki Dolne (CF11, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Somonino (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Sychowo (CF14, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Wieżyca (CF11, Gierlasiński et al. 2020a)

Polska
(Smreczyński 1954)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Hałka-Wojciechowicz 1997)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Nowiny, I (FA59, Strawiński 1956a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Susiec (FA58, Strawiński 1956a), Turzyniec (FB31, Strawiński 1956a), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Opawica (XR85, Hebda et Lis B. 2007), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda 2002a), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński 2017b), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Darnków (WR98, Gierlasiński et al. 2021b), Janowice Wielkie (WS63, Gierlasiński et al. 2021b), Jedlina-Zdrój (WS92, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Korcz 2010b), Lipa, II (WS74, Gierlasiński et al. 2021b)

Śląsk Dolny
Nieszkowice (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Będzin (CA67, Gierlasiński et al. 2020e), Bieruń (CA65, Gierlasiński et al. 2020e), Bytom, III (CA57, Gierlasiński et al. 2020e), Chełmek (CA75, Stobiecki 1915), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Katowice, Dolina Ślepiotki (CA56, Gierlasiński et al. 2020e), Myszków (CB80, Gierlasiński et al. 2020e), Oleszka (BA99, Hebda 2006), Pławy (CA64, Gierlasiński et al. 2020e), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Ruda Śląska, II (CA46, Gierlasiński et al. 2020e), Ruda Śląska, Kochłowice (CA56, Gierlasiński et al. 2020e), Rybnik (CA25, Gierlasiński et al. 2020e), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Świerklaniec (CA59, Chłodny 1983), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica 2016)

Śląsk
(Scholtz 1847, Scholz 1931)

Tatry
Tatry (DV25, Simm 1938)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Biały Kościół (DA15, Gierlasiński et al. 2022a), Czatkowice (DA05, Smreczyński 1906b), Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Kopiec Kościuszki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Mydlniki (DA14, Gierlasiński et al. 2021a), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1906b), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Smreczyński 1906b, Chłond et Gorczyca 2006, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), rez. Góra Zborów (CB90, Gierlasiński et al. 2020e), Swoszowice (DA23, Smreczyński 1906b), Tyniec (DA14, Smreczyński 1906b), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Chełm, I (FB76, Smreczyński 1906b), Dobre (EB68, Cmoluchowa 1964), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krasnystaw (FB55, Strawiński 1955a), Lublin, I (FB07, Strawiński 1955a), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka, I (EB69, Strawiński 1957c), Okale (EB68, Cmoluchowa 1964), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c), Włostowice (EB69, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Osola (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2022.