START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Neolygus contaminatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 8 4 4 15 30 13 16
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Pi¶miennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a)

Beskid Zachodni
Kasina Wielka (DA30, Strawiński 1936), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Strawiński 1936), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Łysica (DB93, Strawiński 1962a), Psarska Góra (DB94, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Mrowla (EA64, Strawiński 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854), Poznań, I (XU30, Studziński et Małachowska 1973)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Bruskowo (XA24, Karl 1935), Czołpino (XA46, Korcz 2003), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Kluki (XA56, Korcz 2003), Rowy (XA35, Korcz 2003), Sławno (XA02, Karl 1935), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003)

Pojezierze Mazurskie
rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), ¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie-Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Lubin, I (WS89, Scholz 1931), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania et al. 1976a), ¦widnica, II (XS03, Assmann 1854), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Le¶nica (XS36, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Poręba, I (CA89, Hebda 2003), Racibórz (CA05, Scholtz 1847, Assmann 1854, Hebda 2003), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b, Hebda 2003)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Olczyska (DV25, Smreczyński 1954), Dolina za Bramk± (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Błonia (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Strawiński 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sielec (DA39, Fedorko 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.