START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Nysius ericae


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 6 1 1 6 15 25 10



Nizina Mazowiecka
Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1961a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Kromolin (CC52, Strawiński 1936), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Poznań, I (XU30, Korcz 1976b, Korcz 1984a, Korcz 1984c, Korcz 1985, Korcz 1986), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Ruda Milicka (XT51, ¦wiatoniowska et al. 2013), ¦rem (XT37, Korcz 1976b), Turew (XT27, Trojan 1989)

Pobrzeże Bałtyku
Chrz±szczewko (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Rowy (XA35, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003)

Podlasie
Barwik (FE01, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo Stare (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Downary Plac (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Genkówka (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Goni±dz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995), rez. Czerwone Bagno, I (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Układek (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner 1941a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Smreczyński 1954)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie-Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kopalina (XS84, Scholz 1931), Kup (YS03, Assmann 1854), P±tnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Mokra (XS27, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Ligota Dolna, II (BA99, Hebda 2003), Racibórz (CA05, Scholtz 1847), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Schilling 1829)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Pustynia Błędowska (CA97, Lis J.A. 1989b)

Wyżyna Lubelska
Goł±b (EC60, Cmoluchowa 1971), Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz 1957), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malin (XS47, Assmann 1854), Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.