START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Nysius senecionis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 7 2 5 7 39 1 46
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Zdynia (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Stare Bielsko (CA52, Gierlasiński 2020), Dolina Popradu (DV78, Smreczyński 1954), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Łysica (DB93, Strawiński 1962a), Uroczysko Przylaski (DB94, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Podhale (Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
powiat sochaczewski (Smreczyński 1954), Pruszków (DC87, Strawiński 1966b), Sobolew (EC43, Strawiński 1966b), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1961a)

Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018, Gierlasiński et al. 2019b), Chocz (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Duninów (CD92, Strawiński 1965b, Strawiński 1966b), Górsk (CD28, Gierlasiński et al. 2019b), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Kowalewo (XU87, Gierlasiński et al. 2019b), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Niniew (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Stare Miasto, II (XU31, Gierlasiński et al. 2019b), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński et al. 2019b), Tarnowo (XU35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Oliwa (CF33, Gierlasiński et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Ustka, II (XA25, Gierlasiński et al. 2018b)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Czerlonka (FD84, Strawiński 1966b)

Roztocze
Kąty, I (FB41, Strawiński 1966b), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Stoki (FB40, Strawiński 1956a), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Scholz 1931), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Przedmoście (XS17, Scholz 1933), Stoszowice (XS20, Assmann 1854), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz 1847, Scholz 1931), Złotoryja (WS66, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk Górny
Ładza (YS03, Hebda et Mazur 2010b)

Śląsk
(Schilling 1829)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Morskie Oko (DV35, Lis B. et al. 2004)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Lasotnia (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa 1964), Felin (FB17, Strawiński 1966b), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c, Strawiński 1963), Okale (EB68, Cmoluchowa 1964), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Strawiński 1966b), Wólka Profecka (EB69, Strawiński 1963), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Szaniecki PK (DB70, Taszakowski et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Ozorowice (XS37, Assmann 1854), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.