START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Orthocephalus brevis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 3 5 6 32 6 11



Beskid Wschodni
Przemy¶l (FA21, Kotula 1890), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Żegiestów (DV87, Smreczyński 1954)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Góry ¦więtokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908)

Pieniny
Grabczycha Wyżna (DV57, Hebda et ¦cibior 2016), Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), K±ty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a, Strawiński 1966c)

Sudety Wschodnie
Międzygórze (XR26, Gierlasiński 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007)

¦l±sk Dolny
Owiesno (XS11, Scholz 1933), Z±bkowice ¦l±skie (XS20, Scholz 1933)

¦l±sk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Góra ¦więtej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006)

¦l±sk
(Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931, Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Horvath 1897)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Kobylańska (DA15, Gorczyca et Chłond 2005), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Mników (DA04, Smreczyński 1954), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Ujazd, II (DA15, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Strawiński 1957c), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Sławin (FB08, Ziarkiewicz 1957), Wandzin (FB19, Ziarkiewicz 1957, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Uniejów (DA28, Smreczyński 1954)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Polentz 1943)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.