START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Orthocephalus coriaceus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 1 8 15 13 16 61
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Izby (EV07, Gierlasiński et al. 2019b), Kozy (CA62, Gorczyca et Chłond 2005), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Przydonica (DA80, Smreczyński 1906a), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Sidzina (DV09, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Toporzysko (DV19, Stobiecki 1915), Ujsoły (CV67, Gierlasiński 2020), Ustroń, I (CA40, Gorczyca et Chłond 2005)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Winnogóra (WU84, Korcz et al. 1993)

Pobrzeże Bałtyku
Bałamątek (XA35, Gierlasiński et al. 2018b), Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954), Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Gdańsk, I (CF42, Enderlein 1908, Stichel 1960), Karwia (CF27, Enderlein 1908, Stichel 1960), Lisi Jar (CF28, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Objazda (XA35, Gierlasiński et al. 2018b), Puck (CF36, Enderlein 1908, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Ustka, I (XA24, Karl 1935)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo Stare (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1961c), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901, Stichel 1960), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Kołacz k. Połczyna-Zdroju (WV76, Karl 1935), Recz (WV30, Karl 1935), Słupsk (XA33, Karl 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871)

Roztocze
rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda et Lis B. 2007), rez. Gipsowa Góra (YR14, Gorczyca et Chłond 2005), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Brzezina (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Gogolin (BA89, Hebda 2006), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Legnica (WS87, Scholz 1931), Lubin, I (WS89, Scholz 1931), Nowa Wieś Wrocławska (XS35, Scholtz 1847), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931, Polentz 1943), Złotoryja (WS66, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Blachówka (CA48, Lis J.A. 1989b), Brynek (CA39, Gorczyca et Chłond 2005), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Jełowa (BB93, Cieśliczka et Lis B. 2015), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Nieborowice (CA26, Gorczyca et Chłond 2005), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), Rybnik (CA25, Gorczyca et Chłond 2005), Strzelce Opolskie, I (CA09, Gorczyca et Chłond 2005), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Zbrosławice (CA38, Gorczyca et Chłond 2005)

Tatry
Dolina Lejowa (DV15, Lis B. et al. 2004)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Będkowska (DA15, Gorczyca et Chłond 2005), Dolina Kobylańska (DA15, Gorczyca et Chłond 2005), Lusławice (DA82, Gorczyca 1994a), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Lubycza Królewska (FA88, Gorczyca et Chłond 2005)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Polentz 1943, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.