STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Orthocephalus saltator


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 3 11 14 35 13 21



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lisów (EA21, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002), Gorce (DV39, Smreczyński S. 1910b), Gruszów (DA42, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Toporzysko (DV19, Stobiecki S. 1915)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Puszczykowo (XT29, Kasprowicz A. 1963), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Sromowce Niżne (DV57, Gorczyca J. et Chłond D. 2005)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a), Tolko (DF81, Mikołajski M. 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Widzino (XA23, Karl O. 1935), Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001, Hebda G. 2011)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Obrocz (FB40, Tenenbaum S. 1921), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Tomaszów Lubelski (FA79, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński K. 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a, Strawiński K. 1966c)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Oława (XS64, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Szymiszów, I (CA09, Hebda G. 2002b, Hebda G. 2006)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki S. 1915), Łuczanowice (DA35, Stobiecki S. 1915), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a, Chłond D. et Gorczyca J. 2004), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Poleski PN (FC50, Piotrowski W. 1994), Puławy (EB69, Strawiński K. 1957c), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 2004), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.