START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Orthocephalus saltator


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 3 11 14 35 13 23
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lisów (EA21, Taszakowski et Gorczyca 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Toporzysko (DV19, Stobiecki 1915)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Puszczykowo (XT29, Kasprowicz 1963), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Sromowce Niżne (DV57, Gorczyca et Chłond 2005)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Tolko (DF81, Mikołajski 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), Słupsk (XA33, Karl 1935), Widzino (XA23, Karl 1935), Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001, Hebda 2011)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Obrocz (FB40, Tenenbaum 1921), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Tomaszów Lubelski (FA79, Gorczyca et Chłond 2005), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a, Strawiński 1966c)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Scholz 1931), Jelenia Góra (WS53, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Oława (XS64, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2002b, Hebda 2006)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1915), Łuczanowice (DA35, Stobiecki 1915), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a, Chłond et Gorczyca 2004), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), Poleski PN (FC50, Piotrowski 1994), Puławy (EB69, Strawiński 1957c), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.