STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Orthocephalus vittipennis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 2 4 6 28 20 10



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890), Ustrzyki Dolne (FV17, Smreczyński S. 1908a)

Beskid Zachodni
Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Klembów (ED20, Lechowski L. 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński G. et al. 2019b), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Krajkowo (XT38, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Wagner E. 1942, Stichel W. 1960), Ustka, II (XA25, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Gołdap (EF82, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938, Lis B. 2010a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Smreczyński S. 1954, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001, Hebda G. 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Lasowce (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996), Turzyniec (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1966a, Strawiński K. 1966c)

Śląsk Dolny
Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013)

Śląsk
(Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Pax F. 1921, Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Piaseczno (CA99, Gorczyca J. et Chłond D. 2005)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Puławy (EB69, Strawiński K. 1957c), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Polentz G. 1943)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.