START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Orthocephalus vittipennis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 2 4 6 28 20 10



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemy¶l (FA21, Kotula 1890), Ustrzyki Dolne (FV17, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Klembów (ED20, Lechowski 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
D±brówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Krajkowo (XT38, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Wagner 1942, Stichel 1960), Ustka, II (XA25, Gierlasiński et al. 2018b)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goni±dz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Gołdap (EF82, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938, Lis B. 2010a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Smreczyński 1954, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001, Hebda 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), K±ty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Lasowce (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Turzyniec (FB31, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a, Strawiński 1966c)

¦l±sk Dolny
Lubin, I (WS89, Scholz 1931), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013)

¦l±sk
(Scholtz 1847, Assmann 1854, Pax 1921, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca et Chłond 2005), Piaseczno (CA99, Gorczyca et Chłond 2005)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Goł±b (EC60, Cmoluchowa 1971), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), Puławy (EB69, Strawiński 1957c), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Polentz 1943)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.