START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Orthonotus rufifrons


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 3 6 9 26 18 33
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Kamionka Wielka (DV89, Gierlasiński 2020), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Rytro (DV78, Smreczyński 1954), Wierzbanowa (DA31, Smreczyński 1910b)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864, Nowicki 1865)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45, Strawiński 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz 1963), Lisówki (XT19, Hebda et Rutkowski 2019), Łopuchowo (XU43, Kasprowicz 1963), Pobiedziska (XU51, Kasprowicz 1963), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Widuchowa (VU58, Wagner 1941a)

Pomorze
(Stichel 1956)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a, Lechowski et Cmoluchowa 1993, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Uroczysko Muraczewski (FA78, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Jawor (WS85, Scholz 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Kietrz, I (BA85, Gorczyca 1991), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942)

Śląsk Górny
Regulice (CA94, Smreczyński 1954), Strzelce Opolskie, I (CA09, Gorczyca 1991)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Błonia (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Góra Chełmowa (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Jamki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN (DA16, Gorczyca 2007), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Rabsztyn (CA97, Gierlasiński et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Smreczyński 1908a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.