START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Orthops campestris


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 4 17 7 12 40 25 51



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Góra Kuszmień (FV18, Smreczyński 1908a), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Kąty, II (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Kotula 1890, Smreczyński 1908a), Zarzecze (FA13, Nowicki 1868)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Hucisko, I (CA80, Gierlasiński 2020), Kamesznica (CV59, Gierlasiński 2020), Kopaliny (DA63, Nowicki 1868), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886), Lipowa, II (CA50, Gierlasiński 2020), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Polica (DV09, Gierlasiński 2020), Tylmanowa (DV58, Hebda et al. 2020), Wilkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45, Kołosowski 2007), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski 1960, Obarski 1961)

Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo, I (XU21, Burdajewicz 1993), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska et Wawrzyniak 2005), Dęby Szlacheckie (CC39, Miczyńska et al. 1961, Obarski 1961), Iłówiec (XT28, Korcz 1977), Inowrocław (CD15, Obarski 1960), Klęka (XT67, Obarski 1960, Miczyńska et al. 1961, Obarski 1961), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Minikowo (XU89, Wrzesińska 2007), Mochełek (XU99, Wrzesińska 2007), Nochowo (XT37, Korcz 1977), Plewiska (XU20, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 2001), Poznań, I (XU30, Korcz 1967, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 1976a, Korcz 1976b, Korcz 1984b, Korcz 1986), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz 1970), Sokołów (CD80, Obarski 1960), Strykowo, I (XT18, Miczyńska et al. 1961, Obarski 1961), Suponin (CE10, Wrzesińska et al. 2013), Śrem (XT37, Korcz 1976a, Korcz 1976b), Trzebaw (XT29, Korcz 1970)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Kluki (XA56, Korcz 2003), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Biała Podlaska (FC46, Strawiński 1955a), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901, Stichel 1960), Dobrcz (CE00, Wrzesińska et al. 2013), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
(Tenenbaum 1921), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Susiec (FA58, Strawiński 1959b)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Góry Sowie (XS01, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Legnica (WS87, Scholz 1931), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Wrocław, Osobowice (XS36, Scholz 1931), Wrocław, Rędzin (XS37, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Las Murckowski (CA56, Herczek et Gorczyca 1994), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 1995, Gorczyca et Herczek 2009), Libiąż (CA75, Stobiecki 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Łaskarzówka (CA18, Troll 2015), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003, Burski et Herczek 2008), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Zakrzów, I (BA97, Obarski 1960, Miczyńska et al. 1961, Obarski 1961), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

Śląsk
(Weigel 1806, Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki 1870a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1886), Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Julianka (CB92, Gorczyca 1994a), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki 1886), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Kraków (DA24, Smreczyński 1908a, Smreczyński 1954), Krzeszowice (DA05, Stobiecki 1886), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Bukowiec (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Hrubieszów (GB03, Strawiński 1955a), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Kraśnik (EB84, Strawiński 1955a), Lublin, I (FB07, Strawiński 1955a, Anasiewicz et Winiarska 1995), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy (EB69, Miczyńska et al. 1961), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), Szczekarków (FC10, Miczyńska et al. 1961), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.