STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Orthotylus ericetorum


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 3 11 9 24 14 5



Beskid Wschodni
Krempna (EV38, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Ostrusza (EA01, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1966b)

Beskid Zachodni
Gruszów (DA42, Smreczyński S. 1910b, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1966b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1906a, Smreczyński S. 1910b, Strawiński K. 1966b), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954, Strawiński K. 1962a, Strawiński K. 1966b), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1906a, Smreczyński S. 1910b, Strawiński K. 1966b), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1966b)

Góry ¦więtokrzyskie
Mokry Bór (DB54, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
(Strawiński K. 1962a, Strawiński K. 1966b), Czarny Dunajec (DV17, Smreczyński S. 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński S. 1954), rez. Bór na Czerwonem (DV37, Gorczyca J. et al. 1989), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski L. et Smardzewska-Gruszczak Z. 1998)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bagno, I (XU97, Kasprowicz A. 1963), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b)

Pobrzeże Bałtyku
Chłapowo (CF37, Smreczyński S. 1954), Ciemińskie Błota (XA55, Korcz A. 2003), Gdańsk, I (CF42, Enderlein G. 1908), Hel (CF55, Smreczyński S. 1954, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Półwysep Helski, I (CF46, Enderlein G. 1908), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Swarzewo (CF37, Enderlein G. 1908), Władysławowo (CF37, Enderlein G. 1908)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Kartuzy (CF12, Smreczyński S. 1954)

Pomorze
(Stichel W. 1956, Strawiński K. 1962a, Strawiński K. 1966b)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Trojan P. et al. 1994, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1993, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Sudety Zachodnie
Chełmczyk (WS62, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Złotoryja (WS66, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Strawiński K. 1966b), Toporowa Cyrhla (DV26, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Lusławice (DA82, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1976a, Ziarkiewicz T. 1976b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1967), Pińczów (DA69, Herczek A. 1983, Herczek A. 1987)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.