STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Orthotylus flavosparsus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 2 6 19 31 27 17



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
My¶lenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Gołotczyzna (DD74, Bilewicz-Pawińska T. 1976a, Bilewicz-Pawińska T. 1976b), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska T. 1967), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski J. 1960)

Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo (XU21, Burdajewicz S. 1993), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz A. 1963), Iłówiec (XT28, Korcz A. 1977), Milicz (XT51, Polentz G. 1943), Mutowo (XU03, Korcz A. 1993), Nochowo (XT37, Korcz A. 1977), Papowo Toruńskie (CD48, Cmoluch Z. 1960), Plewiska (XU20, Korcz A. 1998, Korcz A. 2001), Poznań, I (XU30, Studziński A. et Małachowska D. 1973, Korcz A. 1976b, Korcz A. 1984a, Korcz A. 1984b, Korcz A. 1986), Strykowo (XT18, Korcz A. 1998), ¦rem (XT37, Korcz A. 1976b), Turew (XT27, Trojan P. 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Winna Góra (XT68, Korcz A. et Paradowska R. 2000), Włocławek (CD63, Strawiński K. 1939), Wyszynki (XU26, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pieniny
Kro¶cienko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda G. 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1966a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

¦l±sk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Polentz G. 1944), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania C. et al. 1976a, Kania C. et al. 1976b), P±tnów Legnicki (WS67, Polentz G. 1944), ¦roda ¦l±ska (XS16, Polentz G. 1944), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942), Wrocław, I (XS46, Polentz G. 1943)

¦l±sk Górny
Gotartowice (CA34, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Tatry
Dolina Lejowa (DV15, Lis B. et al. 2004)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Podgórze (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Lusławice (DA82, Gorczyca J. 1994a), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
(Strawiński K. 1955a), Czechów Górny (FB08, Ziarkiewicz T. 1957), Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1957, Ziarkiewicz T. 1976a), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz T. 1957), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Sławin (FB08, Ziarkiewicz T. 1957), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Ziarkiewicz T. 1957), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971), Zemborzyce (FB07, Ziarkiewicz T. 1957)

Wyżyna Małopolska
(Strawiński K. 1939), Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łódź (CC93, Strawiński K. 1939), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Polentz G. 1943, Polentz G. 1944), Trzebnica (XS48, Polentz G. 1944)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.