STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Orthotylus nassatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 5 5 18 24 21 13 12



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Pławna, Zimna Wódka (DA91, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1906a, Strawiński K. 1936), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1910a, Smreczyński S. 1954), Miłkowa (DA80, Smreczyński S. 1906a, Strawiński K. 1936), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1906a, Strawiński K. 1936), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1906a, Smreczyński S. 1910a, Smreczyński S. 1910b, Strawiński K. 1936), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1906a, Strawiński K. 1936), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński S. 1906a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Skierniewice (DC45, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Bogumiłowice (DA93, Smreczyński S. 1906a, Strawiński K. 1936), Dębica (EA24, Smreczyński S. 1954), Kędzierz (EA34, Smreczyński S. 1906a, Strawiński K. 1936, Smreczyński S. 1954), Pustynia (EA34, Smreczyński S. 1910a), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1906a, Smreczyński S. 1910a, Strawiński K. 1936, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher F. 1913b), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Assmann A. 1854, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Widuchowa (VU58, Wagner E. 1941a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Sudety Wschodnie
Masyw Śnieżnika, I (XR36, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Kietrz, I (BA85, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Węgliniec (WS18, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Strawiński K. 1936), Rybnik (CA25, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Wilcza (CA26, Gorczyca J. et Chłond D. 2005)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Stichel W. 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki M. 1868, Strawiński K. 1936)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca J. 1994a), Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1910a, Smreczyński S. 1954), Łany Wielkie (DA19, Gorczyca J. et Chłond D. 2005), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dom Opieki Społecznej (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Potok Złoty (CB81, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.