STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Pantilius tunicatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 7 5 17 15 28 15 19



Beskid Wschodni
Ple¶na (DA93, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915), Gruszów (DA42, Stobiecki S. 1915), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915), Kalwaria Zebrzydowska (DA02, Stobiecki S. 1915), Kalwaria (DA02, Strawiński K. 1936), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b, Strawiński K. 1936), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b, Strawiński K. 1936), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Bukowe Berdo (FV24, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Szeroki Wierch (FV23, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Tarnawa Wyżnia (FV34, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Tarnica (FV23, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933), Swarzędz, I (XU30, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Gołdap (EF82, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
(Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a), Paary (FA68, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Scholz M.F.R. 1931)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Bardo ¦l±skie (XR29, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Niemcza (XS22, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Bierdzany (CB03, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Hebda G. 2002b), Krasiejów (CB01, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Hebda G. 2002b), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), PK Góra ¶w. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Pogrzebień (CA04, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001, Hebda G. 2002b)

¦l±sk
(Weigel J.A.V. 1806, Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Góra Zborów (CB90, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Kopiec Ko¶ciuszki (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Planty (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Krasucki A. 1922), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Zabierzów (DA15, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.