START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pantilius tunicatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 12 12 16 28 15 26



Beskid Wschodni
Pleśna (DA93, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Błogocice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Dobroniów (DA41, Stobiecki 1915), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Kalwaria Zebrzydowska (DA02, Stobiecki 1915), Kalwaria (DA02, Strawiński 1936), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Ustroń, I (CA40, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Bukowe Berdo (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Łopiennik, I (EV95, Hebda et al. 2020a), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Szeroki Wierch (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnica (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz 1997), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Nowy Duninów (CD92, Gierlasiński et al. 2020a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Prowincja Poznań (Stichel 1933), Swarzędz, I (XU30, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Gołdap (EF82, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Słupsk (XA33, Karl 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
(Hałka-Wojciechowicz 1997, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński 1956a), Paary (FA68, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Stronie Śląskie (XR37, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Pasterka (WR99, Gierlasiński et al. 2020a), Podgórzyn (WS43, Assmann 1854)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Assmann 1854, Scholz 1931), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Niemcza (XS22, Scholz 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Popowice (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Poświętne (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Bierdzany (CB03, Lis B. et Danielczok-Demska 2001, Hebda 2002b), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Krasiejów (CB01, Lis B. et Danielczok-Demska 2001, Hebda 2002b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Pogrzebień (CA04, Lis B. et Danielczok-Demska 2001, Hebda 2002b)

Śląsk
(Weigel 1806, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Julianka (CB92, Gorczyca 1994a), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Kopiec Kościuszki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Planty (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Smreczyński 1954), Kraków (DA24, Krasucki 1922), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), rez. Góra Zborów (CB90, Gorczyca et Wolski 2011), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Puławy (EB69, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann 1854), Taczów Wielki (XS48, Scholz 1931)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.