START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pentatoma rufipes


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 5 10 15 33 35 33 60 157
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ciężkowice (DA91, Lis J.A. 1990a), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipnik (EA93, Bury 2020), Ożenna (EV37, Taszakowski et Gorczyca 2018), Pogórze Przemyskie (FV08, Hebda et al. 2020), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Tarnawka (EA93, Bury 2020), Tuchów (EA02, Lis J.A. 1990a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Kiss et Olasz 1907, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Brenna, II (CA50, Gierlasiński et al. 2020a), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Chrostowa (DA52, Gierlasiński et al. 2020a), Cieszyn (CA21, Lis J.A. 1990a), Czantoria (CA40, Lis J.A. 1990a), Dobroniów (DA41, Stobiecki 1915), Dzięgielów (CA30, Dubiel et Bystrowski 2017), Dziobaki (CV67, Hebda et al. 2020), Gorce, I (DV39, Gierlasiński et al. 2020a), Góra Białowodzka (DA70, Lis J.A. 1990a), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Jaworze Nałęże (CA51, Gierlasiński 2020), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Kossowa (CA93, Stobiecki 1915), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886), Lubień (DA20, Gierlasiński et al. 2020a), Masyw Błatniej (CA51, Gierlasiński 2020), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Myślenice, I (DA22, Lis J.A. 1990a), Nowy Sącz (DV79, Koślińska 1963, Niemczyk 1963, Niemczyk 1968a), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Przydonica (DA80, Lis J.A. 1990a), Rabka (DV29, Lis J.A. 1990a), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Skawa (DV29, Lis J.A. 1990a), Słone, I (DV29, Smreczyński 1910b), Tęgoborze (DA70, Lis J.A. 1990a), Tylmanowa (DV58, Hebda et al. 2020), Wierzbanowa (DA31, Smreczyński 1910b), Wisła, Jawornik (CA40, Gierlasiński 2020), Zawoja, Barańcowa (CV99, Lis J.A. 1990a), Zawoja, Widły (CA99, Lis J.A. 1990a)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Brzegi Górne (FV14, Lis B. et Lis J.A. 2009), Jabłonki (EV95, Lis J.A. et Lis B. 1994c), Komańcza (EV76, Lis J.A. 1990a), Ustrzyki Górne, II (FV23, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wetlina (FV04, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Świętokrzyski PN (DB93, Gierlasiński et al. 2020a)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Lis J.A. 1990a), Zakopane (DV26, Lis J.A. 1990a)

Nizina Mazowiecka
Chojnata (DC64, Strawiński 1936), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Dziekanów Leśny (DC99, Ceryngier et al. 2005, Durska 2005), Konstancin-Jeziorna (EC07, Gierlasiński et al. 2019b), Prusy (DC33, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz 1997), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Teresin (DC58, Lis J.A. 1990a), Warszawa, Bielany (DC99, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Mokotów, II (EC08, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23, Stobiecki 1915), Kolbuszowa (EA56, Smreczyński 1906b), Tarnów (DA93, Lis J.A. 1990a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Augustynka (WT18, Gierlasiński et al. 2019b), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska et Wawrzyniak 2008), Bydgoszcz, Kapuściska (CD08, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Okole, II (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda et Rutkowski 2018), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dobroń (CC72, Lenkowski 1989), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz 1963), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Gościm, I (WU44, Gierlasiński et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jarki (CD27, Gierlasiński et al. 2020a), Jemiołów (WU10, Gierlasiński et al. 2019b), Klęka (XT67, Obarski 1961), Krępa (WT36, Gierlasiński et al. 2019b), Kromolin (CC52, Strawiński 1936), Krosno Odrzańskie (WT06, Gierlasiński et al. 2019b), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Ldzań (CC71, Lenkowski 1989), Lubaszcz (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Łagów, I (WT19, Gierlasiński et al. 2019b), Modlin (CC01, Strawiński 1936), Nowe Biskupice (VT79, Gierlasiński et al. 2020a), Nowogród Bobrzański (WT13, Gierlasiński et al. 2019b), Nowy Duninów (CD92, Gierlasiński et al. 2020a), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), PK Międzyrzecza Warty i Widawki (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 1967, Korcz 1986), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Sieniawa, I (WU20, Gierlasiński et al. 2019b), Suponin (CE10, Wrzesińska et al. 2013), Sycowice (WT27, Gierlasiński et al. 2019b), Śmielin (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Taczanów (XT84, Gierlasiński et al. 2018a), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Turew (XT27, Lis J.A. 1990a), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Zielona Góra (WT35, Gruhl 1929, Scholz 1931, Gierlasiński et al. 2019b)

Pieniny
Pieniny (DV57, Lis J.A. 1990a)

Pobrzeże Bałtyku
Czołpino (XA46, Korcz 2003), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960, Ciechanowski et al. 2008), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Jastrzębia Góra, I (CF28, Lis J.A. 1990a), Karpinka (VV88, Schmidt 1928), Kluki (XA56, Korcz 2003), Pęplino (XA24, Gierlasiński et al. 2018b), rez. Klukowe Buki (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003), Strzelinko (XA24, Karl 1935), Tupadły (CF27, Lis J.A. 1990a), Wodnica (XA24, Gierlasiński et al. 2018b)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Augustów, I (FE36, Lenkowski 1989), Czerwony Dwór (EE79, Stichel 1960), Jezioro Kielary (DE64, Lis J.A. 1990a), Jezioro Mikołajskie (EE35, Chłond et al. 2007), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960, Mikołajski 1965a), Wigierski PN, II (FE38, Gierlasiński et al. 2019b), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901), Cisiny (CE13, Kosicki 1958), Dębsko (WV50, Lis J.A. 1990a), Dobrcz (CE00, Wrzesińska et al. 2013), Dolina Mirachowskiej Strugi (CF03, Ciechanowski et al. 2004b), Goleniów (VV83, Schmidt 1928), Ińsko (WV31, Karl 1935), Kościerzyna (XA90, Strawiński 1950a), Łysomice (XA42, Karl 1935), Recz (WV30, Karl 1935), Redzikowo (XA33, Karl 1935), rez. Kurze Grzędy (XA93, Ciechanowski et al. 2009), rez. Staniszewskie Błoto (CF03, Ciechanowski et al. 2009), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Szczecin, Klęskowo (VV71, Schmidt 1928), Szczecin, Śmierdnica (VV80, Schmidt 1928), Szczecin, Zaborsko (WU09, Schmidt 1928), Święta (VV73, Schmidt 1928), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a), Zalesiczki (XA33, Karl 1935)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Karpiński 1949, Strawiński 1949, Hebda 2011, Hebda et Gutowski 2019, Gierlasiński et al. 2020a), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b), Hajnówka (FD74, Lis J.A. 1990a), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Hałka-Wojciechowicz 1997)

Roztocze
Hamernia (FA59, Tenenbaum 1921), Jezioro Wieprzowe (FA79, Tenenbaum 1921), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda et Lis B. 2007), Masyw Śnieżnika, I (XR36, Lis B. et Lis J.A. 2009), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Podzamek (XR28, Gierlasiński 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Świerczewski et al. 2019), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Sienna (XR36, Gierlasiński 2017b), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Średnia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Czadrów (WS72, Lis B. et Lis J.A. 2009), Górzec (WS75, Scholz 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931, Korcz 2010b), Kamienna Góra (WS72, Teicher 1893), Karkonosze (WS53, Stichel 1923), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński 2016b), Łężyckie Skałki (WR99, Gierlasiński et al. 2019b), Masyw Szrenicy (WS32, Smoliński 2003), Radków (WR99, Gierlasiński et al. 2020a), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847), Wleń (WS45, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zieleniec, I (XR08, Gierlasiński 2016b), Zielonka (WS92, Schumacher 1912a)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Lis J.A. 1990a), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Dąbrowa Niemodlińska (XS91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Falmirowice k. Opola (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Jelcz-Laskowice (XS65, Gierlasiński et al. 2019b), Kurznie (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1990a), Lubsza (XS74, Gierlasiński et al. 2020a), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Polska Nowa Wieś (XS91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Proboszczów (WS55, Lis B. et Lis J.A. 2009), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Uroczysko Lisie Łąki (XS84, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Scholz 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Popowice (XS36, Assmann 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Assmann 1854, Scholz 1931), Ząbkowice Śląskie (XS20, Polentz 1943)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Brzezinka, I (CA27, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b, Lis J.A. 1990a), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Chorzów (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Gliwice (CA37, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Góra Świętej Anny (BA99, Hebda 2003), Katowice, I (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Katowice, Las Murckowski (CA56, Herczek et Gorczyca 1994), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1990a), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 1995, Gorczyca et Herczek 2009), Katowice, Podlesie (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Lis B. et Lis J.A. 2009), Kluczbork (CB05, Lis B. et Lis J.A. 2009), Ligota Tworkowska (CA04, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Łaskarzówka (CA18, Troll 2015), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013, Gierlasiński et al. 2020a), Pogorzyce (CA85, Stobiecki 1915), Repty (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a), rez. Boże Oczko (CA09, Hebda 2003), rez. Łężczok (CA05, Lis B. et Lis J.A. 2009, Gierlasiński et al. 2020a), Ruda Śląska, I (CA47, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et Lis J.A. 2009), Ruda Śląska, III (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Siemianowice Śląskie (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Strzelce Opolskie, I (CA09, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sumina (CA15, Lis J.A. 1990a), Taciszów (CA28, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Turawa (BB92, Gierlasiński et al. 2019b), Tychy (CA55, Gierlasiński et al. 2020a), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Śląsk
(Weigel 1806, Schilling 1844, Flor 1856)

Tatry
(DV25, Smreczyński 1954), Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Dolina Pięciu Stawów (DV25, Lis B. et al. 2004), Dolina Strążyska (DV25, Lis B. et al. 2004), Polana Rogoźniczańska (DV15, Lis B. et al. 2004)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Dolina Zachwytu (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dom Opieki Społecznej (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Półwsie Zwierzynieckie (DA24, Smreczyński 1906b), rez. Góra Zborów (CB90, Gierlasiński et al. 2020a), Rząska (DA15, Smreczyński 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886), Załęcze Wielkie (CB36, Gierlasiński et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, I (FB07, Anasiewicz et Winiarska 1995), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), PK Lasy Janowskie, Jastkowice (EB70, Lis B. et Lis J.A. 2009), Puławy (EB69, Obarski 1938), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990, Dziedzic et Łętowski 2002), rez. Suśle Wzgórza (KR89, Lis B. et Lis J.A. 2009), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b)

Wyżyna Małopolska
Grotniki (CC85, Gierlasiński et al. 2020a), Konewka (DC31, Strawiński 1936), Konstantynów Łódzki (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Krzyżanowice (DA68, Gierlasiński et al. 2020a), Leszczyny (DB87, Strawiński 1936), Lubiaszów (DB29, Strawiński 1936), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Łódź, Widzew (DC03, Lenkowski 1989), Meszcze (DB19, Strawiński 1936), Michałów (DA69, Lis J.A. 1990a), rez. Dąbrowa w Niżankowicach (CB46, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Polana Polichno (DA69, Gierlasiński et al. 2020a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Tunel (DA28, Lis J.A. 1990a), Tuszyn (CC91, Strawiński 1936)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malin (XS47, Assmann 1854), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann 1854), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.