START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Phylus melanocephalus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 7 1 5 15 17 16 22



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a, Strawiński 1974), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Dobranowice (DA33, Smreczyński 1906b), Glinik (DA81, Smreczyński 1954), Kicznia (DV59, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Wieliczka (DA33, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz 1997)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baby (XT82, Kasprowicz 1963), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1913), Prowincja Poznań (Stichel 1933)

Pobrzeże Bałtyku
Charnowo (XA24, Karl 1935), Karwia (CF27, Enderlein 1908, Stichel 1960), Pęplino (XA24, Gierlasiński et al. 2018b), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Strawiński 1974, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Hosznia Ordynacka (FB22, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1964a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Staniszów, Góra Witosza (WS53, Assmann 1854), Staniszów (WS53, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Dunino (WS76, Scholz 1931), Kąty Wrocławskie (XS25, Scholtz 1847), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), Miłocice Małe (XS75, Scholz 1931), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Sośnica (XS25, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, Leśnica (XS36, Polentz 1944), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz 1944), Wysocko (WS66, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Gorczyca 1991), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 1995, Gorczyca et Herczek 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Boże Oczko (CA09, Hebda 2003), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki 1868, Łomnicki 1882)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Twardowskiego (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Opalówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009)

Wyżyna Lubelska
rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek 1983, Herczek 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.