STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Phylus melanocephalus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 5 4 8 14 17 16 19



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1908a, Strawiński K. 1974), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Dobranowice (DA33, Smreczyński S. 1906b), Glinik (DA81, Smreczyński S. 1954), Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Wieliczka (DA33, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Nizina Mazowiecka
Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz E. 1997)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baby (XT82, Kasprowicz A. 1963), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1913), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933)

Pobrzeże Bałtyku
Charnowo (XA24, Karl O. 1935), Karwia (CF27, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Pęplino (XA24, Gierlasiński G. et al. 2018b), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Stichel W. 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Strawiński K. 1974, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
Hosznia Ordynacka (FB22, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1964a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pierusza (XS29, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Świdnica, II (XS03, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Polentz G. 1944), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz G. 1944)

Śląsk Górny
Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Gorczyca J. 1991), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 1995, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), rez. Boże Oczko (CA09, Hebda G. 2003), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki M. 1868, Łomnicki M. 1882)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca J. 1994a), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Twardowskiego (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Opalówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek A. 1983, Herczek A. 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.