START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Physatocheila costata


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 5 8 13 12 21 10 6



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Prałkowce (FA21, Lis B. 1996), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Zarzecze (FA13, Łomnicki 1882)

Beskid Zachodni
Dobroniów (DA41, Stobiecki 1915), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b, Stobiecki 1915), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1954), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Mszana Dolna (DA30, Smreczyński 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1954), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki 1915), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Sucha Beskidzka (CA90, Smreczyński 1906b)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Baligród, Czarne (EV96, Lis B. 1996)

Galicja Wschodnia
(Łomnicki 1882)

Galicja
(Nowicki 1865)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Lis B. 1996)

Nizina Sandomierska
Korytniki (EA48, Kotula 1890)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Kromolin (CC52, Strawiński 1936), Poznań, I (XU30, Stichel 1933, Korcz 1967), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Wierzonka (XU41, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Bruskówko (XA24, Karl 1935), Stegna (CF72, Brischke 1891)

Podlasie
Wohyń (FC23, Strawiński 1966f)

Pojezierze Pomorskie
Ostrowieckie Błota (XA01, Karl 1935), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Szczecin (VV71, Lis B. 1996)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a, Lechowski et Cmoluchowa 1993, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Wschodnie
Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012)

Sudety Zachodnie
Staniszów (WS53, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Legnica (WS87, Scholz 1931), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Wrocisławice (XS06, Lis B. 1996), Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Scholz 1931), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz 1944)

Śląsk Górny
Kały (BB93, Hebda et Mazur 2010b), Ładza (YS03, Hebda et Mazur 2010b), Miedary (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Scholtz 1850, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Nowicki 1868, Smreczyński 1906b), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Nałęczów (EB88, Strawiński 1966f), Puławy (EB69, Strawiński 1957c), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Ose (XS89, Lis B. 1996), Siedlec (XS47, Polentz 1944)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.