STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Phytocoris pini


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
11 5 28 11 9



Beskid Wschodni
Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Gorce (DV39, Smreczyński S. 1910b), Gruszów (DA42, Stobiecki S. 1915), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Stary S±cz (DV79, Smreczyński S. 1954)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński S. 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński S. 1906b), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993)

Nizina Sandomierska
Kozłów, II (EA34, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Hel (CF55, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Półwysep Helski, I (CF46, Enderlein G. 1908), Puck (CF36, Stichel W. 1960), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Klosnowo (XV75, Strawiński K. 1936)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1964a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a)

Sudety Zachodnie
Karkonosze (WS53, Stichel W. 1923)

¦l±sk Dolny
Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Przedborze (WS88, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Bytom, D±browa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

¦l±sk
(Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Str±żyska (DV25, Smreczyński S. 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński S. 1954), Kuźnice (DV25, Smreczyński S. 1954), Tatry (DV25, Smreczyński S. 1906b), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Nowa Wie¶ (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989)

Wyżyna Lubelska
Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.