STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Phytocoris populi


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 5 7 3 6 7 24 6 5



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Lachowice (CA90, Smreczyński S. 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Szczyrk (CA50, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Chłapowo (CF37, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), rez. Klukowe Buki (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Turzynieckie Doły (FB31, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Kłodzko (XR18, Scholz M.F.R. 1931)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Assmann A. 1854), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893), Staniszów (WS53, Assmann A. 1854), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847), Zawidów (WS05, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Dolny
Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

¦l±sk Górny
Rybnik (CA25, Gorczyca J. et Wolski A. 2011)

¦l±sk
(Weigel J.A.V. 1806, Stichel W. 1933)

Tatry
Kuźnice (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Płaszów (DA34, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.