STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Phytocoris tiliae


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 3 8 22 29 10 14



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Strawiński K. 1974)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936), Kalwaria Zebrzydowska (DA02, Stobiecki S. 1915), Kalwaria (DA02, Strawiński K. 1936), Krynica (DV97, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1954), Rytro (DV78, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a), Łysica (DB93, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Las Bielański (DC99, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Miedniewice (DC45, Strawiński K. 1936), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Skierniewice (DC45, Strawiński K. 1936, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968, Niemczyk E. et al. 1972), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931), Kromolin (CC52, Strawiński K. 1936), Łęczyca, I (CC76, Strawiński K. 1936), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, Grunwald (XU20, Kasprowicz A. 1963), Poznań, I (XU30, Korcz A. 1967, Korcz A. 1973, Korcz A. 2000), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz A. 1970), Trzebaw (XT29, Korcz A. 1970)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), rez. Klukowe Buki (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935)

Pojezierze Mazurskie
Gołdap (EF82, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Łysiec (XA33, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
(Strawiński K. 1936, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b), Jelenia Góra (WS53, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Janów, II (Gorczyca J. 1994a), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Planty (DA24, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992)

Wyżyna Małopolska
(Strawiński K. 1936), Konewka (DC31, Strawiński K. 1936), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936), Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1936), Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński G. et al. 2019b), Meszcze (DB19, Strawiński K. 1936), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sandomierz (EB51, Niemczyk E. et Olszak R. 1975), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.