START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Phytocoris varipes


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 14 17 54 22 81
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Trzy Lipki (CA52, Gierlasiński 2020), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Cisownica (CA30, Gierlasiński 2020), Dobczyce (DA32, Smreczyński 1906b), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b, Stobiecki 1915), Kamionka Wielka, Rachelówka (DV89, Gierlasiński 2020), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Koszarawa (CA90, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Młada Hora (CV67, Gierlasiński 2020), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Wierchomla (DV87, Smreczyński 1954)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Strumiany (DC67, Smreczyński 1954), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Teresin (DC58, Smreczyński 1954), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Biłgoraj (FB20, Strawiński 1955a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bielawy, II (BD95, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Golina Wielka (XT22, Schumacher 1913b), Lisówki (XT19, Hebda et Rutkowski 2019), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Skarpy Ślesińskie (XU79, Gierlasiński et al. 2019b), Sowina Błotna (XT94, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Dziwna (VV88, Lis J.A. 1992), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Kazimierz (CF35, Gierlasiński et al. 2020a), Łowno (VV78, Lis J.A. 1992), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Pęplino (XA24, Gierlasiński et al. 2018b), Potynia (XA44, Karl 1935), Rowy (XA35, Korcz 2003), Strzelinko (XA24, Karl 1935)

Podlasie
Biała Podlaska (FC46, Strawiński 1955a), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966), Włodawa (FC71, Strawiński 1955a)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Ostrzyce, Jastrzębia Góra (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938, Lis B. 2010a), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Słupsk (XA33, Karl 1935), Widuchowa (VU58, Wagner 1941a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Strawiński 1956a, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Susiec (FA58, Strawiński 1956a, Strawiński 1959b), Tomaszów Lubelski (FA79, Strawiński 1955a), Turzyniec (FB31, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, Borek (FB31, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a), Zwierzyniec, Wygwizdów (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Dobieszów (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński 2016b), Żarek (WS75, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz 1931), Gogolin (BA89, Hebda 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Gracze (XS81, Gierlasiński et al. 2019b), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942)

Śląsk Górny
Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski et Kaszyca-Taszakowska 2019), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Oleszka (BA99, Hebda 2006), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003, Burski et Herczek 2008), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Szymiszów, II (CB00, Gierlasiński et al. 2020a), Wilkowice, I (CA48, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bolechowice (DA15, Smreczyński 1906b), Czatkowice (DA05, Smreczyński 1906b), Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Dubie (DA05, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1906b), Nielepice (DA05, Smreczyński 1906b), Ojcowski PN, Okopy (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Krzyżowa (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a), Potok Złoty (CB81, Gorczyca 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Radwanowice (DA05, Smreczyński 1906b), Sowiarka (DA05, Smreczyński 1906b), Sudół (DA25, Smreczyński 1954), Ujazd, II (DA15, Smreczyński 1954), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Chełm (FB76, Strawiński 1955a), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Hrubieszów (GB03, Strawiński 1955a), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Kraśnik (EB84, Strawiński 1955a), Lublin, I (FB07, Strawiński 1955a), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy (EB69, Strawiński 1955a), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Rudnik (FB18, Lechowski 1984), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Buczek 1956), Zemborzyce (FB07, Buczek 1956, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Byczów (DA68, Taszakowski et al. 2016), Jędrzejów (DB41, Strawiński 1966b), Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Leszczyny (DB87, Strawiński 1936), Pińczów (DA69, Herczek 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.