STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Pilophorus cinnamopterus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 3 10 10 14 12 6



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Kruhel Wielki (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Dobczyce (DA32, Smreczyński S. 1906b), Gruszów (DA42, Smreczyński S. 1910b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Wierchomla (DV87, Smreczyński S. 1954), Wola Skrzydlańska (DA31, Smreczyński S. 1910b)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Strumiany (DC67, Smreczyński S. 1954), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Kozłów, II (EA34, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1913), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Poznań, I (XU30, Korcz A. 2000), Prowincja Poznań (Stichel W. 1933)

Pobrzeże Bałtyku
Hel (CF55, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Ostrowo (CF27, Smreczyński S. 1954), Tupadły (CF27, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960), Ustka, I (XA24, Karl O. 1935)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca J. 1991, Gorczyca J. et Herczek A. 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner E. 1941a), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Szczecin (VV71, Reuter O.M. 1881), Widuchowa (VU58, Wagner E. 1941a)

Pomorze
(Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001)

Roztocze
Zwierzyniec, Nart (FB30, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Sudety Zachodnie
(Assmann A. 1854)

¦l±sk Dolny
Legnica (WS87, Polentz G. 1944)

¦l±sk Górny
Płaza (CA95, Smreczyński S. 1954), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Gorczyca J. 1991)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca J. et Herczek A. 1989), Zabierzów (DA15, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek A. 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.