START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pilophorus clavatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 11 18 23 42 16 23



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Libusza (EA10, Gierlasiński et al. 2020a), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Celary 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Las Szczypie (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Łąki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Glinik (DA81, Smreczyński 1954), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915), Kalwaria Zebrzydowska (DA02, Stobiecki 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Limanowa (DA50, Strawiński 1936), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Melsztyn (DA62, Smreczyński 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk 1963), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Ślemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020), Zawoja (CA90, Stobiecki 1915, Strawiński 1936)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński 1954), Poronin (DV26, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Nieborów (DC36, Strawiński 1936), Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Rawa Mazowiecka (DC43, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936)

Nizina Sandomierska
Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Stichel 1933), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Gorzewo (XU64, Schumacher 1913b), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Malta (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Naramowice (XU31, Kasprowicz 1963), Prowincja Poznań (Stichel 1933), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Ciemińskie Błota (XA55, Korcz 2003), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Hel (CF55, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Ostrowo, I (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Półwysep Helski, I (CF46, Enderlein 1908, Stichel 1960), Puck (CF36, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Wolin (VV67, Lis J.A. et Gorczyca 1991)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a)

Pojezierze Pomorskie
Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Słupsk (XA33, Karl 1935), Widzino (XA23, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a), Zwierzyniec, Józefów (FB30, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931, Korcz 2010b), Szczawno Zdrój, Wzgórze Gedymina (WS82, Assmann 1854), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Marianów, I (XS47, Scholtz 1847), Miłocice Małe (XS75, Scholz 1931), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009, Gierlasiński et al. 2020a), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Szczytniki (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1915), Katowice, I (CA56, Gorczyca 1991), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny 1978, Chłodny 1983), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Katowice, Panewniki (CA56, Chłodny 1978, Chłodny 1983), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Ostrowy (CB52, Chłodny 1978, Chłodny 1983), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b), Tarnowskie Góry (CA49, Gorczyca 1991)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Baranówka (DA35, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Kobierzyn (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński 1906b, Strawiński 1936, Smreczyński 1954), Krzeszowice (DA05, Nowicki 1868, Strawiński 1936), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Strawiński 1957c), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Piotrkowiczki (XS48, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.