START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pilophorus perplexus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 6 10 21 15 10
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Pi¶miennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Kossowa (CA93, Stobiecki 1915), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Melsztyn (DA62, Smreczyński 1954), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy S±cz (DV79, Niemczyk 1963), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954)

Galicja
(Reuter 1881)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936, Niemczyk et al. 1980), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Pustynia (EA34, Smreczyński 1954), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Lisówki (XT19, Hebda et Rutkowski 2019), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963, Korcz 1967, Korcz 1973, Korcz 2000), Sieradz (CC41, Strawiński 1936), Trzebaw (XT29, Korcz 1970)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Wilamowskie (FE01, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Słupsk (XA33, Karl 1935), Widuchowa (VU58, Wagner 1941a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
(Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie-Zdrój (WS43, Korcz 2010b)

¦l±sk Dolny
Oława (XS64, Scholz 1931), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Wrocław, I (XS46, Polentz 1943, Polentz 1944)

¦l±sk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny 1978, Chłodny 1983), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny 1978, Chłodny 1983), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b), Tarnowskie Góry (CA49, Gorczyca 1991)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Kobierzyn (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Rakowice (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Strawiński 1957c), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Sandomierz (EB51, Niemczyk et Olszak 1975), Sielec (DA39, Fedorko 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.