START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pinalitus cervinus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 7 27 16 17



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dukla (EV48, Gorczyca et Wolski 2011), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Kasina (CF27, Smreczyński 1910b), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Nowy S±cz (DV79, Niemczyk 1963), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Kotlina Nowotarska
Poronin (DV26, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Mrowla (EA64, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
D±brówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 2000), Poznań, Sołacz (XU21, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Hel (CF55, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Kluki (XA56, Korcz 2003)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Widuchowa (VU58, Wagner 1941a)

Pomorze
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
(Hałka-Wojciechowicz 1997, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b)

Roztocze
rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Wschodnie
Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Polentz 1944)

¦l±sk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Opole (YS01, Skora et al. 2013)

¦l±sk Górny
Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Piekary ¦l±skie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Julianka (CB92, Gorczyca 1994a), Kraków, Błonia (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Krakowski (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Twardowskiego (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, W±wóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Potok Złoty (CB81, Gorczyca 1994a), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960)

Wyżyna Małopolska
Lubiaszów (DB29, Strawiński 1936), Pińczów (DA69, Herczek 1987)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.