START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pithanus maerkelii


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 17 24 25 9 17



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1906a, Smreczyński 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński 1954)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Zbroszki (DD93, Lechowski 1989)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Tarnów (DA93, Smreczyński 1906a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher 1913b), Poznań, Jeżyce (XU20, Kasprowicz 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Bałamątek (XA35, Gierlasiński et al. 2018b), Chałupy (CF37, Enderlein 1908, Stichel 1960), Dąbki (WA82, Enderlein 1908, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Jezioro Żarnowieckie (CF17, Enderlein 1908, Stichel 1960), Karwia (CF27, Enderlein 1908), Kuźnica (CF46, Enderlein 1908, Stichel 1960), Mostowe Błota (CF35, Enderlein 1908), Półwysep Helski, I (CF46, Enderlein 1908), Puck (CF36, Enderlein 1908, Stichel 1960), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003), Strzelinko (XA24, Karl 1935), Swochowo (XA34, Karl 1935), Tupadły (CF27, Smreczyński 1954), Ustka, I (XA24, Karl 1935), Wielka Wieś (CF37, Enderlein 1908, Stichel 1960), Wierzchucino (XA97, Enderlein 1908), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein 1908)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Enderlein 1908, Stichel 1933)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1933)

Roztocze
Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966c)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Masyw Śnieżnika, I (XR36, Polentz 1944), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Czartowska Skała (WS75, Scholz 1931), Jakuszowa, Siedmica (WS75, Scholz 1931), Jelenia Góra (WS53, Polentz 1943), Mszary Izerskie (WS23, Gorczyca et al. 1989), Myślibórz, Rataj (WS75, Scholz 1931), Ołdrzychowice Kłodzkie (XR28, Scholz 1931), Zieleniec, rez. Topieliska (XR08, Gorczyca et al. 1989)

Śląsk Dolny
Motyczyn (WS97, Scholz 1931), Ruszów (WS19, Gierlasiński et al. 2020a), Rzymówka (WS76, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Polentz 1944), Złotoryja (WS66, Scholz 1933)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Tychy (CA55, Gorczyca et Wolski 2011)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Prądnik Czerwony (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), rez. Góra Zborów (CB90, Gorczyca et Wolski 2011)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Rudnik (FB18, Lechowski 1984), Turka (FB18, Lechowski 1984), woj. lubelskie (Strawiński 1966d)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.