START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Placochilus seladonicus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 3 4 8 15 15 14



Beskid Wschodni
Ożenna (EV37, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020)

Nizina Mazowiecka
Strumiany (DC67, Smreczyński 1954), Teresin (DC58, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wierzonka (XU41, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Kras (DV67, Taszakowski et Pasińska 2017), Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Lisi Jar (CF28, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Puck (CF36, Enderlein 1908), Tupadły (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Wolin, Nowa Wieś (VV78, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Downary Plac (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Kolonia Krzecze (FE23, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Układek (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Pisz (EE54, Stichel 1960), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Wschodnie
Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda 2006), Sośnica (XS25, Assmann 1854), Sośnica (XS25, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Reuter 1883)

Śląsk Górny
Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski et Kaszyca-Taszakowska 2019), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1915), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a, Chłond et Gorczyca 2004)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Zagórzyce (DA68, Taszakowski et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.