START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Polymerus vulneratus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 1 2 11 27 17 7



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Wapienne (EV19, Cmoluchowa et Lechowski 1977)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Wołosate (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Nizina Mazowiecka
Jadwisin (ED41, Bilewicz-Pawińska 1965), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1961a, Bilewicz-Pawińska 1965), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Reguły (DC98, Obarski 1960)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Strawiński 1939), Baranowo, I (XU21, Burdajewicz 1993), Gorzewo (XU64, Schumacher 1913b), Klęka (XT67, Studziński et Małachowska 1973), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Kościan (XT17, Węgorek et Wilniusz 1959), Kowalice (WT10, Jordan 1944), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Poznań, I (XU30, Studziński et Małachowska 1973, Wilkaniec et Borowiak 1996), Swarzędz, II (XU40, Studziński et Małachowska 1973), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963)

Pobrzeże Bałtyku
Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Jasne Wybrzeże (CF36, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Górowo (DE97, Mikołajski 1961c), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a)

Śląsk Dolny
(Romankow et Ruszkowski 1953), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN (DA16, Chłond et Gorczyca 2004), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a, Chłond et Gorczyca 2004), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989, Lis J.A. 1989b)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Kijany (FB28, Strawiński 1948), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Strawiński 1939), Pińczów (DA69, Herczek 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Oleśnica (XS67, Scholz 1931)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.