START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pterotmetus staphyliniformis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
7 10 9 11 12 15 9 29



Beskid Wschodni
Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ostrusza (EA01, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Borzęta (DA22, Smreczyński 1954), Myślenice, Dalin (DA22, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Teresin (DC58, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher 1913a), Bagno, I (XU97, Kasprowicz 1963), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Drezdenko (WU55, Gierlasiński et al. 2019b), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Popielno, II (XU35, Gierlasiński et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Puszczykowo (XT29, Kasprowicz 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Zielonowo (WU86, Gierlasiński et al. 2020a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Steknica (XA66, Smreczyński 1954), Ustka, II (XA25, Gierlasiński et al. 2018b), Zimowiska (XA24, Karl 1935)

Pojezierze Pomorskie
Cekcynek (XV94, Gierlasiński et al. 2020a)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Hebda 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Trojan et al. 1994)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Staniszów (WS53, Assmann 1854, Scholz 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854), Węgielnik (WS83, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Krotoszyce (WS76, Polentz 1944), Ławszowa (WS39, Gierlasiński et al. 2019b), Nowe Kolnie (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Smogorzówek (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Stroszowice (XS82, Gierlasiński et al. 2020a), Strzegom, Góra Szeroka (WS94, Scholtz 1847), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Świerczów (XS94, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, Leśnica (XS36, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Szczytniki (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski et Kaszyca-Taszakowska 2019), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Tworóg (CB30, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Śląsk
(Schilling 1829, Schumacher 1912c)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Ujazd, II (DA15, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Gródek (GB03, Strawiński 1959c)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Karczewski 1967), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis B. 2012), Sławice Duchowne (DA37, Gierlasiński et al. 2020a)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Polentz 1944, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Gierlasiński et Regner 2018a)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.