STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Pyrrhocoris apterus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 22 9 9 18 24 102



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Krempna (EV38, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl, Szechynie (FA41, Kotula B. 1890), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki S. 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Tęgoborze (DA70, Stobiecki S. 1915), Tropie (DA71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Wilkowice, II (CA61, Lis B. et Dubiel G. 2013)

Galicja
(Łomnicki M. 1882)

Góry Świętokrzyskie
Opatów (EB22, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Mazowiecka
Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński G. et al. 2019b), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Kamień-Podlesie (EA77, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zalipie (DA86, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Będów, Woltwiza (WT16, Gierlasiński G. et al. 2019b), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Bydgoszcz, Śródmieście (BD99, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Dobrzyca (XT74, Gierlasiński G. et al. 2018a), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Grabin (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Komorniki (XU20, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kórnik (XT49, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łagów, III (WT29, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łęknica, III (VT80, Gierlasiński G. et al. 2019b), Marszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Nietoperek (WU30, Gierlasiński G. et al. 2019b), Nowogród Bobrzański (WT13, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ochla, I (WT34, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Podanin (XU36, Gierlasiński G. et al. 2019b), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Łęgi koło Słubic, II (VU60, Gierlasiński G. et al. 2019b), Sowia Góra, II (WU53, Gierlasiński G. et al. 2019b), Sowina Błotna (XT94, Gierlasiński G. et al. 2018a), Sulechów (WT46, Gierlasiński G. et al. 2019b), Szwederowo (XU98, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Szymanowice (XT87, Gierlasiński G. et al. 2018a), Śrem (XT37, Strawiński K. 1939), Tarnowo Podgórne (XU11, Gierlasiński G. et al. 2019b), Tarnowo (XU35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Tomice, II (XT87, Gierlasiński G. et al. 2018a), Winna Góra (XT68, Korcz A. et Paradowska R. 2000), Zielona Góra (WT35, Gruhl K. 1929, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Ciechanowski M. et al. 2008), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Krynica Morska (CF92, Chmielewski W. 2006), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca J. 1991), Półwysep Helski, I (CF46, Brischke C.G.A. 1888)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec, Twierdza (FE02, Lis J.A. et al. 1995), rez. Czerwone Bagno, I (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Siedlce (EC88, Chmielewski W. 2006), Węgrów (ED60, Strawiński K. 1939), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Jezioro Bełdany (EE34, Chłond D. et al. 2007), Jezioro Nidzkie (EE33, Chłond D. et al. 2007), Jezioro Wigry (FE38, Chłond D. et al. 2007), Sejny (FE59, Chmielewski W. 2006)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), Cisiny (CE13, Kosicki S. 1958), Moczele (WU68, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938, Lis B. 2010a), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hebda G. 2011), Białowieża, I (FD94, Chmielewski W. 2006)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Lądek Zdrój, I (XR38, Gierlasiński G. 2017b), Przednia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893), Zapusta (WS25, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wińsko (XT10, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke A. et Polentz G. 1942)

Śląsk Górny
Babice (CA84, Stobiecki S. 1886), Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Chrzanów (CA85, Stobiecki S. 1886), Dąbrowa Górnicza, Antoniów (CA77, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Gromiec (CA74, Stobiecki S. 1886), Katowice, Las Murckowski (CA56, Herczek A. et Gorczyca J. 1994), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Kęty (CA72, Gierlasiński G. et al. 2019b), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886), Ligota Tworkowska (CA04, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik K. 2010), Ruda Śląska, I (CA47, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Rudy (CA16, Kuśka A. 1995), Tarnowskie Góry, Strzybnica (CA49, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica A. 2016), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. 1989b), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

Śląsk
(Gravenhorst I.L.C. 1836, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Lanzke A. et Polentz G. 1942)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Podgórze (DA24, Stobiecki S. 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868), Ogrodzieniec, I (CA98, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Szczekociny (DB10, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Lubelska
Kazimierz Dolny (EB68, Chmielewski W. 2006), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963, Chmielewski W. 2006), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1957b)

Wyżyna Małopolska
Arturówek (CC94, Tończyk G. et al. 2010), Górna Mrożyca (DC14, Tończyk G. et al. 2010), Las Łagiewnicki (CC94, Tończyk G. et al. 2010), Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1936), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Raków, II (EB01, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Parowy Janinowskie (DC04, Tończyk G. et al. 2010), rez. Struga Dobieszowska (DC04, Tończyk G. et al. 2010), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a, Chmielewski W. 2006, Gierlasiński G. et al. 2019b), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Tadzin (DC14, Tończyk G. et al. 2010)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Osola (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Słupia pod Kępnem (BB98, Gierlasiński G. et al. 2019b), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.