STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Reduvius personatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 8 7 13 7 12 7 15



Beskid Wschodni
Jodłowa (EA12, Stobiecki S. 1915), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Kalwaria (DA02, Stobiecki S. 1915), Przydonica (DA80, Smreczyński S. 1954), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954)

Galicja
(Nowicki M. 1864)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Warszawa, Włochy (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Jarosław (FA24, Stobiecki S. 1915), Łańcut (EA84, Nowicki M. 1868), Pełkinie (FA14, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Głogówek (YR08, Scholz M.F.R. 1931), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Krajkowo (XT38, Kasprowicz A. 1963), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Nakło (XU79, Szulczewski A. 1913), Nowa Sól (WT53, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Jarosławiec (WA94, Lis J.A. et Lis B. 1994a)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Hebda G. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Sudety Wschodnie
Stronie Śląskie (XR37, Scholz M.F.R. 1931)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Gracze (XS81, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łosiów (XS72, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Oława (XS64, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Rogi (XS71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ścinawa Polska (XS64, Assmann A. 1854), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Ligota Tworkowska (CA04, Lis B. et Lis J.A. 1994), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Prądnik Czerwony (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Zabłocie (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Murownia (DA15, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński G. et al. 2019b), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.