STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Rhabdomiris striatellus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 6 7 8 11 20 26 17 46



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954)

Beskid Zachodni
Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz, Chruślice (DV89, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk E. 1963), Siercza (DA33, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Klembów (ED20, Lechowski L. 1989), Skierniewice (DC45, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Warszawa, Bielany (DC99, Strawiński K. 1936), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Grabin (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Podlegórz (WT46, Gierlasiński G. et al. 2019b), Przewóz, II (WT55, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Łęgi koło Słubic, I (VT79, Gierlasiński G. et al. 2019b), Świdnica, I (WT24, Gierlasiński G. et al. 2019b), Taczanów (XT84, Gierlasiński G. et al. 2018a), Zawisze (WT27, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Karwia (CF27, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Kluki (XA56, Korcz A. 2003), Pęplino (XA24, Gierlasiński G. et al. 2018b), Puck (CF36, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935), Wielichowo (XA24, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901, Stichel W. 1960), Redzikowo (XA33, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Pomorze
(Enderlein G. 1908, Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
(Hałka-Wojciechowicz E. 1997, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Hebda G. 2011, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Hosznia Ordynacka (FB22, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kosobudy (FB41, Strawiński K. 1956a), Kruglik (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda G. et Lis B. 2007), Pielgrzymów, Dębowiec (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda G. et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda G. et Kocorek A. 2012)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra (WS53, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Głębocko (XS71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1933), Niemcza (XS22, Scholz M.F.R. 1931), Oława (XS64, Scholz M.F.R. 1931), Sośnica (XS25, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Środa Śląska (XS16, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Goczałkowice Zdrój (CA53, Gorczyca J. et Wolski A. 2011), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca J. et Herczek A. 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń A. et Gorczyca J. 2005), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Stichel W. 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca J. 1994a), Julianka (CB92, Gorczyca J. 1994a), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Tyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Łomnicki M. 1882), Ojcowski PN, Dolina Zachwytu (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Strawiński K. 1936), Ojcowski PN, Skała Krukowskiego (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2006), Potok Złoty (CB81, Gorczyca J. 1994a), rez. Sokole Góry (CB72, Gorczyca J. 1994a)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1990), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sadurki (EB88, Strawiński K. 1948), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.