START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Rhynocoris annulatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 4 10 14 32 12 13 12 56
Ostatni przedział czasowy uwzględnia również dane w druku (zob. Piśmiennictwo), których nie wyszczególniono w wykazie stanowisk



Beskid Wschodni
Łętownia (FA21, Strawiński 1936), Ostrów (FA21, Stobiecki 1915)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Celary 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Borzęta (DA22, Smreczyński 1954), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886), Młodów (DV77, Stobiecki 1915), Myślenice, Chełm (DA21, Smreczyński 1906b), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki 1915), Raba Wyżna (DV29, Stobiecki 1915), Rajcza, I (CV68, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Sieniawa, II (DV28, Stobiecki 1915), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Tomice, I (CA92, Stobiecki 1915), Zawoja (CA90, Stobiecki 1915), Żabnica (CV69, Gierlasiński 2020)

Galicja
(Nowicki 1864, Strawiński 1936)

Nizina Mazowiecka
Rogów (DC24, Wiąckowski 1957), Truskaw (DC89, Gierlasiński et al. 2019e), Warszawa, Pyry (EC07, Gierlasiński et al. 2019e), Zaborówek (DC79, Gierlasiński et al. 2019e)

Nizina Sandomierska
Grodkowice (DA43, Smreczyński 1954), Horyniec (FA66, Stobiecki 1915), Kłaj (DA53, Smreczyński 1954), Pawłosiów (FA13, Stobiecki 1915), Podgrabina (EA85, Bury 2020), Zalesie, II (EA85, Bury 2020), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher 1913a), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Buchałów (WT25, Gierlasiński et al. 2019b), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Grabin (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Grodzisko (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Lisówki (XT19, Hebda et Rutkowski 2019), Milicz (XT51, Gierlasiński et al. 2019e), Orzewo (WT25, Gierlasiński et al. 2019b), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Zielona Góra, Chynów (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Pieniny (DV57, Łomnicki 1882), Pieniński Potok (DV57, Gierlasiński et al. 2019e)

Pobrzeże Bałtyku
Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński et al. 2019b)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a), Zamrzenica, II (XV93, Gierlasiński et al. 2019e)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993)

Roztocze
Józefów (FA49, Gierlasiński et al. 2019e), rez. Szum (FA58, Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Ruszów (WS19, Gierlasiński et al. 2019e), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. 1989b), Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, Stolarzowice (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gierlasiński et al. 2019e), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Katowice, Ochojec (CA56, Gierlasiński et al. 2019e), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1915), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Piekary Śląskie, Józefka (CA58, Gierlasiński et al. 2019e), Pniowiec (CA49, Gierlasiński et al. 2019e), Pogorzyce (CA85, Stobiecki 1915), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), Regulice (CA94, Smreczyński 1954), rez. Segiet (CA48, Gierlasiński et al. 2019e), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel 1806)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki 1868), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1886), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Tenczynek (DA05, Smreczyński 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), rez. Skarpa Dobrska (EB68, Gierlasiński et al. 2019e)

Wyżyna Małopolska
Pasturka (DA89, Gierlasiński et al. 2019e)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Pasikurowice (XS47, Assmann 1854), Rościsławice (XS28, Gierlasiński et al. 2019e), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.