STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Rhynocoris annulatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 4 8 13 31 12 13 11 15



Beskid Wschodni
Łętownia (FA21, Strawiński K. 1936), Ostrów (FA21, Stobiecki S. 1915)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Borzęta (DA22, Smreczyński S. 1954), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Młodów (DV77, Stobiecki S. 1915), Myślenice, Chełm (DA21, Smreczyński S. 1906b), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki S. 1915), Raba Wyżna (DV29, Stobiecki S. 1915), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Sieniawa, II (DV28, Stobiecki S. 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Tomice, I (CA92, Stobiecki S. 1915), Zawoja (CA90, Stobiecki S. 1915)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Strawiński K. 1936)

Nizina Mazowiecka
Rogów (DC24, Wiąckowski S. 1957)

Nizina Sandomierska
Grodkowice (DA43, Smreczyński S. 1954), Horyniec (FA66, Stobiecki S. 1915), Kłaj (DA53, Smreczyński S. 1954), Pawłosiów (FA13, Stobiecki S. 1915), Zaleszany (EB61, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher F. 1913a), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Buchałów (WT25, Gierlasiński G. et al. 2019b), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Grabin (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Grodzisko (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Orzewo (WT25, Gierlasiński G. et al. 2019b), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Zielona Góra, Chynów (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Pieniny (DV57, Łomnicki M. 1882)

Pobrzeże Bałtyku
Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Podlasie
Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993)

Roztocze
rez. Szum (FA58, Strawiński K. 1956a)

Sudety Zachodnie
Jawor (WS85, Assmann A. 1854), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854), Wrocław, Leśnica (XS36, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz H. 1847)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. 1989b), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, Stolarzowice (CA48, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1915), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Pogorzyce (CA85, Stobiecki S. 1915), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki M. 1868), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Tenczynek (DA05, Smreczyński S. 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Pasikurowice (XS47, Assmann A. 1854), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.