STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Rhynocoris iracundus




Beskid Wschodni
Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Kiss J. et Olasz K. 1907, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Żegiestów (DV87, Stobiecki S. 1915)

Dolny Śląsk
Trzcinica Wołowska (XS20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013)

Galicja
(Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Kampinos (DC69, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher F. 1913a), Białobłoty (YT07, Gierlasiński G. et al. 2018a), Bogusław (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Czerminek (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Grodzisko (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Kowalew (XT85, Gierlasiński G. et al. 2018a), Niniew (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963), Stara Kaźmierka (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Hedicke H. et Michalk O. 1936, Engel H. 1938, Lis B. 2010a)

Roztocze
Nowiny (FA59, Strawiński K. 1956a)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Kopalina (XS84, Scholz M.F.R. 1931), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931, Polentz G. 1944), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886, Kotula B. 1890, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzalska Skała (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Waga A. 1857), Prądnik (DA25, Chłond D. et Gorczyca J. 2006), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Kazimierz DOlny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1989a)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Pasikurowice (XS47, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2018.