STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Rhynocoris iracundus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 6 9 10 8 10 6 31



Beskid Wschodni
Przemy¶l, Winna Góra (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Kiss J. et Olasz K. 1907, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886), Żegiestów (DV87, Stobiecki S. 1915)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Kampinos (DC69, Smreczyński S. 1954, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher F. 1913a), Białobłoty (YT07, Gierlasiński G. et al. 2018a), Bogusław (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Czerminek (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Grodzisko (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Jezioro Ł±kie, III (WU43, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kowalew (XT85, Gierlasiński G. et al. 2018a), Krępa (WT36, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łagów, I (WT19, Gierlasiński G. et al. 2019b), Nietoperek (WU30, Gierlasiński G. et al. 2019b), Niniew (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963), Sieniawa, I (WU20, Gierlasiński G. et al. 2019b), Stara Kaźmierka (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Szklarka Radnicka (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Hedicke H. et Michalk O. 1936, Engel H. 1938)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Roztocze
Nowiny (FA59, Strawiński K. 1956a)

¦l±sk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Kopalina (XS84, Scholz M.F.R. 1931), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931, Polentz G. 1944), Raszowa Mała (WS88, Scholz M.F.R. 1931), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886, Kotula B. 1890), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886), Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski A. et Kaszyca-Taszakowska N. 2019), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński G. et al. 2019b), Piekary ¦l±skie (CA58, Bugaj-Nawrocka A. et Gorczyca J. 2013), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001)

¦l±sk
(Weigel J.A.V. 1806)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzalska Skała (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Waga A. 1857), Ojcowski PN, Pr±dnik (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2006), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015), Przedmo¶ć, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2006), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1986)

Wyżyna Małopolska
Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łódź, Uroczysko Lublinek (CC83, Gierlasiński G. et al. 2019b), Przedbórz (DB26, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Pasikurowice (XS47, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.