START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Rhyparochromus phoeniceus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 1 16 3 24 3 12



Beskid Wschodni
Przemyśl, Zielonki (DA25, Smreczyński 1908a), Węgierka (FA12, Nowicki 1868)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Celary 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Dobczyce (DA32, Smreczyński 1906b), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Żegiestów (DV87, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954)

Góry Świętokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
rez. Przełom Białki pod Krempachami (DV37, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski 1913), Duninów (CD92, Strawiński 1965b, Strawiński 1966b), Koło (CC38, Strawiński 1966b), Kowalice (WT10, Jordan 1944), Przewóz, I (XV69, Jordan 1944)

Pieniny
Cisowiec (DV59, Gierlasiński et al. 2020a), Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954), Podskalnia Góra (DV57, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Biała Woda (DV67, Gierlasiński et al. 2020a)

Pobrzeże Bałtyku
Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1966e)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński 1956a), Kosobudy (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Bodzów (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Grota Twardowskiego (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Kopiec Krakusa (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Nowicki 1868, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954), Kraków, Lasotnia (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN (DA16, Gierlasiński et al. 2020a), Pustynia Błędowska (CA97, Gierlasiński et al. 2020a), Rudawa (DA05, Stobiecki 1915), Tenczynek (DA05, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Werbkowice (FB92, Strawiński 1966b), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Konewka (DC31, Strawiński 1966b), Pabianice (CC82, Strawiński 1966b), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Wąworków (EB32, Strawiński 1966b)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.