STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Rhyparochromus phoeniceus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 2 16 6 24 3 4



Beskid Wschodni
Przemyśl, Zielonki (DA25, Smreczyński S. 1908a), Węgierka (FA12, Nowicki M. 1868)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Dobczyce (DA32, Smreczyński S. 1906b), Gorce (DV39, Smreczyński S. 1910b), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Stary Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954), Żegiestów (DV87, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954)

Góry Świętokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński K. 1962a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Szulczewski A. 1913), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Strawiński K. 1966b), Koło (CC38, Strawiński K. 1966b), Kowalice (WT10, Jordan K.H.C. 1944), Przewóz, I (XV69, Jordan K.H.C. 1944)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1966e)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a), Kosobudy (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Grota Twardowskiego (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Kopiec Krakusa (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Nowicki M. 1868, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Kraków, Lasotnia (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Rudawa (DA05, Stobiecki S. 1915), Tenczynek (DA05, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Werbkowice (FB92, Strawiński K. 1966b), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Konewka (DC31, Strawiński K. 1966b), Pabianice (CC82, Strawiński K. 1966b), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Wąworków (EB32, Strawiński K. 1966b)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.