START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Saldula saltatoria


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 8 16 34 4 28 31 360



Beskid Wschodni
Besko (EV69, Gierlasiński et al. 2022c), Hoszów (FV17, Gierlasiński et al. 2022c), Jaśliska (EV57, Gierlasiński et al. 2022c), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Prałkowce (FA21, Smreczyński 1908a), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Puławy, II (EV68, Gierlasiński et al. 2022c), Sanok (EV89, Gierlasiński et al. 2022c), Tylawa (EV57, Gierlasiński et al. 2022c), Zagórz (EV98, Gierlasiński et al. 2022c)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Stobiecki 1915, Lis B. et al. 2002, Gierlasiński et al. 2022c), Barcice (DV78, Gierlasiński et al. 2022c), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Dobroniów (DA41, Stobiecki 1915), Gierałtowiczki (CA83, Stobiecki 1915), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Gródek nad Dunajcem (DA81, Gierlasiński 2020), Jezioro Rożnowskie (DA70, Gierlasiński et al. 2022c), Kalwaria (DA02, Stobiecki 1915), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Leszna Górna, Tuł (CA30, Gierlasiński et Fiedor 2021b), Lubień (DA20, Gierlasiński et al. 2021a), Łomnica, I (DV87, Gierlasiński et al. 2022c), Mszana Dolna (DA30, Gierlasiński et al. 2022c), Muszyna (DV96, Gierlasiński et al. 2022c), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki 1915), Rabka-Zdrój (DV29, Gierlasiński et al. 2022c), Rycerka Górna (CV58, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Stobiecki 1915, Gierlasiński et al. 2022c), Sidzina (DV09, Gierlasiński et al. 2022c), Sieniawa, II (DV28, Stobiecki 1915), Stryszawa, Opaczne (CA90, Gierlasiński 2020), Tęgoborze (DA70, Stobiecki 1915), Trzemeśnia (DA21, Stobiecki 1915), Tylmanowa (DV58, Hebda et al. 2020a), Wisła, Czarne (CA40, Gierlasiński et al. 2022c), Wisła (CA40, Gierlasiński et al. 2022c), Zembrzyce (CA91, Gierlasiński et al. 2022c)

Bieszczady
(Biliński et al. 1990, Gorczyca et Lis J.A. 2000), Brzegi Górne (FV14, Gierlasiński et al. 2022c), Stuposiany (FV24, Gierlasiński et al. 2022c), Ustrzyki Górne, I (FV24, Gierlasiński et al. 2022c)

Galicja
(Nowicki 1864, Łomnicki 1882)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra (EB03, Strawiński 1962a), Ciekoty (DB84, Gierlasiński et al. 2022c), Jeziorko (EB03, Gierlasiński et al. 2021a), Kielce (DB73, Gierlasiński et al. 2022c), Słupia Nowa (EB03, Gierlasiński et al. 2022c), Święta Katarzyna (DB94, Gierlasiński et al. 2022c)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Gierlasiński et al. 2022c), Jabłonka (DV08, Gierlasiński et al. 2022c), Nowy Targ (DV28, Gierlasiński et al. 2022c), Zakopane (DV26, Gierlasiński et al. 2022c)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Dziekanów Leśny (DC99, Gierlasiński et al. 2022c), Klembów (ED20, Lechowski 1989), Łomna (DD80, Gierlasiński et al. 2022c), Łomża (ED79, Gierlasiński et al. 2022c), Płock (DD12, Gierlasiński et al. 2022c), Płońsk (DD53, Gierlasiński et al. 2022c), Radziejowice (DC66, Hałka-Wojciechowicz 1997), Rawa Mazowiecka (DC43, Gierlasiński et al. 2022c), Srebrna (DD03, Gierlasiński et al. 2022c), Warszawa, Gocław (EC08, Gierlasiński et al. 2022c), Warszawa, Wola (DC98, Gierlasiński et al. 2022c), Zegrze (ED01, Gierlasiński et al. 2022c)

Nizina Sandomierska
Lipie, I (EA69, Stobiecki 1915), Ochmanów (DA33, Stobiecki 1915), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Tarnobrzeg (EB40, Gierlasiński et al. 2022c)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Aleksandrów Kujawski (CD46, Gierlasiński et al. 2022c), Bagno, I (XU97, Gierlasiński et al. 2022c), Bartochów (CC32, Gierlasiński et al. 2022c), Bąblinek (XU13, Gierlasiński et al. 2022c), Bębnikąt (XU24, Gierlasiński et al. 2022c), Biskupice, I (XU41, Gierlasiński et al. 2022c), Błonie (CC77, Gierlasiński et al. 2022c), Braciszewo (XU72, Gierlasiński et al. 2022c), Brodowo (XT58, Gierlasiński et al. 2022c), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, Śródmieście, I (BD99, Hebda et Rutkowski 2018), Chobienice (WT67, Gierlasiński et al. 2022c), Chodzież (XU27, Gierlasiński et al. 2022c), Chojno (WU83, Gierlasiński et al. 2022c), Ciechocinek (CD55, Gierlasiński et al. 2022c), Czarnków (XU06, Gierlasiński et al. 2022c), Dalki (XU72, Gierlasiński et al. 2022c), Dąbrówka, I (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dębienko (XT19, Gierlasiński et al. 2022c), Doliwiec Leśny (XT48, Gierlasiński et al. 2022c), Drzeczkowo (XT15, Gierlasiński et al. 2022c), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Dymaczewo Stare (XT28, Gierlasiński et al. 2022c), Gizałki (XT97, Gierlasiński et al. 2018a), Gniezno (XU72, Gierlasiński et al. 2022c), Gołuchów (YT04, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Gorzów Wielkopolski (WU14, Gierlasiński et al. 2022c), Goślinowo (XU72, Gierlasiński et al. 2022c), Gruszczyn (XU41, Gierlasiński et al. 2022c), Inowrocław (CD15, Gierlasiński et al. 2022c), Janiszewo (CD41, Gierlasiński et al. 2022c), Jankowo (XU41, Gierlasiński et al. 2022c), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jezioro Bnińskie (XT48, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Góreckie (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Jankowskie (XU82, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Jarosławieckie (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Kierskie (XU21, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Kociołek (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Lipno (XT19, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Małe (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Nienawiskie (XU33, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Strykowskie (XT09, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Swarzędzkie (XU40, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Wełnickie (XU72, Gierlasiński et al. 2022c), Karpicko (WT77, Gierlasiński et al. 2022c), Kiełczynek (XT57, Gierlasiński et al. 2022c), Kiszewo (XU13, Gierlasiński et al. 2022c), Kobylnica, I (XU41, Gierlasiński et al. 2022c), Koło (CC38, Gierlasiński et al. 2022c), Koziegłowy (XU31, Gierlasiński et al. 2022c), Kórnik (XT49, Gierlasiński et al. 2022c), Krajkowo (XT38, Gierlasiński et al. 2022c), Ksawerowo (CC49, Gierlasiński et al. 2022c), Kuczki (CC46, Gierlasiński et al. 2022c), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Lednogóra (XU62, Gierlasiński et al. 2022c), Ludwina (XT94, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Lusówko (XU10, Gierlasiński et al. 2022c), Łęczyca, II (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Łęgnowo (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Mielno, II (XU84, Gierlasiński et al. 2022c), Milicz (XT51, Gierlasiński et al. 2022c), Mnichowo (XU71, Gierlasiński et al. 2022c), Mosina (XT28, Gierlasiński et al. 2022c), Oborniki (XU23, Gierlasiński et al. 2022c), Ochle (CC38, Gierlasiński et al. 2022c), Orzechowo, II (XT67, Gierlasiński et al. 2022c), Osowa Góra (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Ostrowsko (CC46, Gierlasiński et al. 2022c), Ośno Lubuskie (VU91, Gierlasiński et al. 2022c), Patrzyków (CC29, Gierlasiński et al. 2022c), Pełczyska, I (CC66, Gierlasiński et al. 2022c), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Gierlasiński et al. 2022c), Poznań, Golęcin (XU20, Gierlasiński et al. 2022c), Poznań, I (XU30, Korcz 1967), Poznań, Malta (XU30, Gierlasiński et al. 2022c), Poznań, Ostrów Tumski (XU30, Gierlasiński et al. 2022a), Poznań, Szeląg (XU21, Gierlasiński et al. 2022c), Poznań, Świerczewo (XU20, Gierlasiński et al. 2022c), Poznań, Umultowo (XU31, Gierlasiński et al. 2022a), Pożegowo (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński et al. 2022c), Pyzdry (XT88, Gierlasiński et al. 2022c), Rąbin (CD15, Gierlasiński et al. 2022c), rez. Kulin (CD73, Gierlasiński et al. 2022c), rez. Żurawiniec (XU31, Gierlasiński et al. 2022c), Rogalin, I (XT38, Gierlasiński et al. 2022c), Ruda Milicka (XT51, Gierlasiński et al. 2022c), Santok (WU24, Gierlasiński et al. 2022c), Sieraków, I (WU73, Gierlasiński et al. 2022c), Skoki (XU43, Gierlasiński et al. 2022c), Skwierzyna (WU32, Gierlasiński et al. 2022c), Sławsk (CC08, Gierlasiński et al. 2022c), Słonawy (XU13, Gierlasiński et al. 2022c), Solec, II (XT57, Gierlasiński et al. 2022c), Starczanowo (XU33, Gierlasiński et al. 2022c), Stęszew (XT19, Gierlasiński et al. 2022c), Strzeszynek (XU21, Gierlasiński et al. 2022c), Szprotawa (WT31, Gierlasiński et al. 2022c), Środa Wielkopolska (XT58, Gierlasiński et al. 2022c), Święte, II (XU82, Gierlasiński et al. 2022c), Toruń (CD37, Gierlasiński et al. 2022c), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Turew (XT27, Trojan 1989), ujście Neru do Warty (CC47, Gierlasiński et al. 2022c), Uzarzewo (XU41, Gierlasiński et al. 2022c), Wawrów (WU14, Gierlasiński et al. 2022c), Wełna (XU24, Gierlasiński et al. 2022c), Wilczkowice (CC76, Gierlasiński et al. 2022c), Wojciechowo (WT67, Gierlasiński et al. 2022c), Wojnówko (XU43, Gierlasiński et al. 2022c), Wolsztyn (WT77, Gierlasiński et al. 2022c), Września, II (XU70, Gierlasiński et al. 2022c), Zaborowice (XT12, Gierlasiński et al. 2022c), Zaniemyśl (XT48, Gierlasiński et al. 2022c), Zielona Góra, I (WT35, Gruhl 1929), Zwola (XT47, Gierlasiński et al. 2022c), Żagań (WT21, Gierlasiński et al. 2022c), Żary (WT12, Gierlasiński et al. 2022c), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Żmigród (XT30, Gierlasiński et al. 2022c)

Pieniny
Białka (DV37, Gierlasiński et al. 2022c), Czorsztyn (DV57, Gierlasiński et al. 2022c), Szczawnica (DV67, Gierlasiński et al. 2022c)

Pobrzeże Bałtyku
Bielawskie Błota (CF27, Gierlasiński et al. 2022c), Chałupy (CF37, Gierlasiński et al. 2022c), Dębina, II (XA25, Gierlasiński et al. 2018b), Dębki, Ujście Piaśnicy (CF18, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Dębki (CF17, Gierlasiński et Rutkowski 2022), Frombork (DF12, Gierlasiński et al. 2022c), Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński et al. 2022c), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960, Gierlasiński et al. 2022c), Gdańsk, Płonia Wielka (CF52, Gierlasiński et al. 2022c), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Jezioro Wiecko Małe (VV67, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Żarnowieckie, I (CF17, Gierlasiński et al. 2022c), Kartoszyno, I (CF17, Enderlein 1908), Kluki (XA56, Korcz 2003), Kołobrzeg (WA30, Gierlasiński et al. 2022c), Krynica Morska (CF92, Gierlasiński et al. 2022c), Lubkowo (CF17, Enderlein 1908, Gierlasiński et al. 2022c), Łeba, I (XA66, Gierlasiński et al. 2022c), Łukęcin (VV98, Gierlasiński et al. 2022c), Mielenko, II (WA61, Gierlasiński et al. 2022c), Międzyzdroje (VV67, Gierlasiński et al. 2022c), Mrzeżyno (WV19, Gierlasiński et al. 2022c), Osłonino (CF36, Gierlasiński et al. 2022c), Ostrowo, I (CF27, Enderlein 1908), Puck (CF36, Enderlein 1908, Stichel 1960, Gierlasiński et al. 2022c), Rewa (CF35, Gierlasiński et al. 2022c), Rewal (WV09, Gierlasiński et al. 2022c), rez. Bielawskie Błota (CF27, Gierlasiński et al. 2022c), rez. Piaśnickie Łąki (CF17, Gierlasiński et al. 2018b), Rzucewo (CF36, Gierlasiński et al. 2020a), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003), Swarzewo (CF37, Gierlasiński et al. 2022c), Świnoujście, Warszów (VV57, Gierlasiński et al. 2022c), Świnoujście (VV57, Gierlasiński et al. 2022c), Tolkmicko (DF02, Gierlasiński et al. 2022c), Wapnica (VV67, Gierlasiński et al. 2022c), Wicko (VV67, Gierlasiński et al. 2022c), Wisełka, II (VV78, Gierlasiński et al. 2022c), Wolin (VV67, Gierlasiński et al. 2022c), Zastań (VV78, Lis J.A. 1992)

Podlasie
Białystok (FD48, Gierlasiński et al. 2022c), Goniądz (FE12, Gierlasiński et al. 2022c), Henrykowo (FD58, Gierlasiński et al. 2022c), Parczew (FC32, Gierlasiński et al. 2022c), Sosnowica (FC40, Strawiński 1965a), Włodawa (FC71, Strawiński 1955a)

Pojezierze Mazurskie
Augustów, I (FE36, Gierlasiński et al. 2022c), Drawa (EF00, Gierlasiński et al. 2022c), Edwardowo (EE08, Gierlasiński et al. 2022c), Gajewo (CD68, Gierlasiński et al. 2022c), Giżycko (EE58, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Bełdany (EE34, Chłond et al. 2007), Jezioro Dadaj (DE96, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Ełckie (EE86, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Guzianka Mała (EE34, Chłond et al. 2007), Jezioro Hańcza (FF11, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Mikołajskie (EE35, Chłond et al. 2007, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Niegocin (EE58, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Starokiejkuckie (EE04, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Śniardwy (EE45, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Tajty (EE48, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Tałtowisko (EE36, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007, Gierlasiński et al. 2022c), Leleszki (DE84, Gierlasiński et al. 2022c), Międzychód, II (DE16, Gierlasiński et al. 2022c), Olecko (EE98, Gierlasiński et al. 2022c), Olsztyn, Kortowo (DE65, Gierlasiński et al. 2022c), Ostrołęka (CD68, Gierlasiński et al. 2022c), Pustniki (EE06, Gierlasiński et al. 2022c), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), Suwałki (FE29, Gierlasiński et al. 2022c), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Żegary (FF50, Gierlasiński et al. 2022c)

Pojezierze Pomorskie
Bartkowo (VU69, Gierlasiński et al. 2022c), Białogard (WV68, Gierlasiński et al. 2022c), Białuń (VV94, Gierlasiński et al. 2022c), Bieszkowice (CF24, Gierlasiński et al. 2022c), Biskupice, II (XV17, Gierlasiński et al. 2022a), Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Choszczno (WU29, Gierlasiński et al. 2022c), Glinna (VV80, Gierlasiński et al. 2022c), Goleniów (VV83, Gierlasiński et al. 2022c), Gryfice (WV17, Gierlasiński et al. 2022c), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Jezioro Dąbie (VV72, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Drawsko (WV73, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Ińsko (WV32, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Jasień (XA72, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Lubie (WV52, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Miedwie (VV90, Gierlasiński et al. 2022c), Jezioro Szczytno (XV46, Gierlasiński et al. 2022c), Kartuzy (CF12, Stichel 1960, Gierlasiński et al. 2022c), Koronowo (XV91, Gierlasiński et al. 2022c), Krągi (XV04, Gierlasiński et al. 2022c), Pławno (WV83, Gierlasiński et al. 2022c), Rajkowo (VV61, Gierlasiński et al. 2022c), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Gierlasiński et al. 2022c), Swornegacie (XV67, Gierlasiński et al. 2022c), Szczecin (VV71, Gierlasiński et al. 2022c), Szczecinek (XV15, Gierlasiński et al. 2022c), Szczukowo (XA80, Gierlasiński et al. 2022c), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Polska
(Smreczyński 1906b), (Smreczyński 1954)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Gierlasiński et al. 2022c), Puszcza Białowieska, I (FD94, Gierlasiński et al. 2022a)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Nart (dawny) (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Skwarki (FA58, Gierlasiński et al. 2022c), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zamość (FB52, Gierlasiński et al. 2022c), Zielone (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966c)

Sudety Wschodnie
Bystrzyca Kłodzka (XR17, Gierlasiński et al. 2022c), Głuchołazy (XR67, Gierlasiński et al. 2022c), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Gierlasiński et al. 2022c), Kłodzko (XR18, Gierlasiński et al. 2022c), Masyw Śnieżnika, I (XR36, Pax 1937, Polentz 1943, Gierlasiński et al. 2022c), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Złoty Potok (XR87, Gierlasiński et al. 2022c)

Sudety Zachodnie
Borowice (WS42, Gierlasiński et al. 2022c), Góra Sołtys (WS62, Assmann 1854), Gryfów Śląski (WS25, Gierlasiński et al. 2022c), Jagniątków (WS43, Gierlasiński et al. 2022c), Jedlina-Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Gierlasiński et al. 2022c), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój (WS43, Assmann 1854), Jelenia Góra, Sobieszów (WS43, Gierlasiński et al. 2022c), Jelenia Góra (WS53, Gierlasiński et al. 2022c), Karpacz (WS52, Wróblewski 1966, Gierlasiński et al. 2022a), Karpniki (WS63, Gierlasiński et al. 2022c), Kowary (WS52, Gierlasiński et al. 2022c), Lipa, II (WS74, Gierlasiński et al. 2022c), Lwówek Śląski (WS46, Gierlasiński et al. 2022c), Mysłakowice (WS53, Gierlasiński et al. 2022c), Podgórzyn (WS43, Gierlasiński et al. 2022c), Polanica Zdrój (XR08, Gierlasiński et al. 2022c), Radków (WR99, Gierlasiński et al. 2022c), Równia pod Śnieżką (WS52, Gierlasiński et al. 2022c), Szklarska Poręba (WS33, Gierlasiński et al. 2022c), Szrenica (WS32, Gierlasiński et al. 2022c), Śnieżka (WS52, Gierlasiński et al. 2022c), Śnieżne Kotły (WS52, Gierlasiński et al. 2022c), Świeradów Zdrój (WS23, Gierlasiński et al. 2022c), Wojcieszów (WS64, Gierlasiński et al. 2022c)

Śląsk Dolny
Biała Nyska (XR68, Gierlasiński et al. 2022c), Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), Lipki (XS64, Gierlasiński et al. 2019b), Miejsce, I (XS94, Gierlasiński et al. 2019b), Opole (YS01, Gierlasiński et al. 2022c), Paczków (XR49, Gierlasiński et al. 2022c), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania et al. 1976a), Suchy Bór (BB91, Gierlasiński et al. 2022c), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Tarnów Opolski (BB90, Gierlasiński et al. 2022c), Wrocław, I (XS46, Gierlasiński et al. 2022c), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Szczytniki (XS46, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Jaworzno (CA76, Stobiecki 1886), Kędzierzyn-Koźle (CA08, Gierlasiński et al. 2022c), Kotórz Wielki (BB92, Gierlasiński et al. 2022c), Kuźnia Nieborowska (CA26, Gierlasiński et al. 2022c), Libiąż (CA75, Stobiecki 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Miasteczko Śląskie (CA59, Lis J.A. 1989b), Nieborowice (CA26, Gierlasiński et al. 2022c), Oświęcim (CA74, Gierlasiński et al. 2022c), Racibórz (CA05, Gierlasiński et al. 2022c), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Rybnik (CA25, Gierlasiński et al. 2022c), Stara Wieś (CA63, Stobiecki 1915), Strzelce Opolskie, I (CA09, Gierlasiński et al. 2022c), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b), Trzebinia, II (CA95, Gierlasiński et al. 2022c), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

Tatry
Czarny Staw (DV34, Smreczyński 1908a), Dolina Chochołowska (DV15, Gierlasiński et al. 2022c), Dolina Kamienista (DV15, Smreczyński 1908a), Dolina Kościeliska (DV15, Gierlasiński et al. 2022c), Dolina Miętusia (DV25, Gierlasiński et al. 2022c), Dolina Rączkowa (DV34, Smreczyński 1908a), Dolina Roztoki (DV35, Gierlasiński et al. 2022c), Dolina Strążyska (DV25, Gierlasiński et al. 2022c), Dolina Waksmundzka (DV35, Gierlasiński et al. 2022c), Hala Gąsienicowa (DV25, Stobiecki 1915, Gierlasiński et al. 2022c), Kuźnice (DV25, Gierlasiński et al. 2022c), Morskie Oko (DV35, Gierlasiński et al. 2022c), Przełęcz Iwanicka (DV15, Gierlasiński et al. 2022c), Tatry (DV25, Nowicki 1868, Smreczyński 1954), Toporowa Cyrhla (DV26, Smreczyński 1954, Wróblewski 1966), Toporowy Staw Wyżni (DV25, Gierlasiński et al. 2022c), Toporowy Staw (DV25, Stobiecki 1915)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1915), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Stobiecki 1915), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Krzemionki (DA24, Stobiecki 1915), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Gierlasiński et al. 2021a), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Zachwytu (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Gierlasiński et al. 2022c), Ojcowski PN, Prądnik (DA16, Gierlasiński et al. 2022c), Rudawa (DA05, Stobiecki 1915), Rząska (DA15, Stobiecki 1886), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca, I (FB18, Lechowski 1986), Chełm, I (FB76, Strawiński 1955a), Dratów (FB39, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Gierlasiński et al. 2022c), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1986), Michałówka, I (EB69, Strawiński 1963), Poleski PN (FC50, Piotrowski 1994), Puławy, I (EB69, Gierlasiński et al. 2022c), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sobianowice (FB18, Lechowski 1986), Turka (FB18, Lechowski 1986), Wandzin (FB19, Fedorko 1957), woj. lubelskie (Strawiński 1966d), Wólka Lubelska (FB18, Lechowski 1986), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958, Gierlasiński et al. 2022c)

Wyżyna Małopolska
Bliżyn (DB86, Gierlasiński et al. 2022c), Inowłódź (DC40, Gierlasiński et al. 2022c), Kraszków (DB59, Gierlasiński et al. 2022c), Krzyżanowice (DA68, Gierlasiński et al. 2022c), Łódź (CC93, Gierlasiński et al. 2022c), Owczary, I (DB29, Gierlasiński et al. 2022c), Pajęczno (CB56, Gierlasiński et al. 2022c), Rogów (DC24, Gierlasiński et al. 2022c), Ruda Maleniecka (DB46, Gierlasiński et al. 2022c), Sandomierz (EB51, Gierlasiński et al. 2022c), Skarżysko-Kamienna (DB96, Gierlasiński et al. 2022c), Skotniki (DA78, Gierlasiński et al. 2022c), Sulejów (DB28, Gierlasiński et al. 2022c), Wilkowa (EA18, Gierlasiński et al. 2022c), Zbludowice (DA88, Gierlasiński et al. 2022c), Zwierzyniec, Echo (DA79, Gierlasiński et al. 2022c)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Trzebnica (XS48, Gierlasiński et al. 2022c)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2022.