STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Sciocoris umbrinus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
6 12 3 10 6 13 12 10



Beskid Wschodni
Dobrynia (EV39, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Panieński Czub (EA80, Kotula B. 1890), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula B. 1890), Wójtowa (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Smreczyński S. 1906b, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Hucisko, I (CA80, Smreczyński S. 1954), Izby (EV07, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Łomnica (DV87, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Słupia (DA41, Stobiecki S. 1915), Szczyrzyc (DA41, Stobiecki S. 1915)

Nizina Mazowiecka
Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogówek (YR08, Polentz G. 1943), Oborniki (XU23, Kasprowicz A. 1963), Zielony Dąb (XT52, Assmann A. 1854)

Pobrzeże Bałtyku
Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Steknica (XA66, Smreczyński S. 1954)

Pojezierze Mazurskie
Rominta (FE02, Stichel W. 1960)

Prusy Wschodnie
(Brischke C.G.A. 1871)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Roztocze
Gorajec (FB31, Strawiński K. 1956a), Rebizanty (FA58, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Konradów (XR27, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Sudety Zachodnie
Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz M.F.R. 1931), Oława (XS64, Polentz G. 1943), Owiesno (XS11, Polentz G. 1943), Sobótka (XS24, Assmann A. 1854), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann A. 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Schilling P.S. 1844, Assmann A. 1854), Wrocław, Szczytniki (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz H. 1847)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1915), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski A. et Kaszyca-Taszakowska N. 2019), Katowice, Ochojec (CA56, Lis J.A. 1987a), Potępa (CB30, Lis J.A. 1990a), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1990a), rez. Kamienna Góra (BA99, Polentz G. 1943, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1990a), Żyglinek (CA59, Lis J.A. 1990a)

Śląsk
(Fieber X.F. 1852, Flor G. 1856), (Fieber X.F. 1852, Schumacher F. 1911a, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Ogrodzieniec, I (CA98, Gierlasiński G. et al. 2019b), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Bogucice (DA79, Lis J.A. 1990a), Końskie (DB57, Lis J.A. 1990a), Michałów (DA69, Lis J.A. 1990a)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.